Uruchomienie dysku 2,5" SATA

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie 2,5" dysku SATA.

Miałem ostatnio laptopa, któremu poszła płyta główna. Wyciągnąłem dysk twardy i chciałbym go uruchomić pod PC.

Czy dało by radę bez jakiś dodatkowych urządzeń. Dysk z lapka jest zasilany na 5V (SATA), a mój w PC na 12V(SATA), czy działałby, jeżeli odciąć wszystkie pozostałe przewody i zostawić tylko +5V i masę? Tak jak na poniższym zdjęciu.

post-257392-0-21059100-1419866064_thumb.

Podłącz normalnie dysk pod SATA w kompie bez żadnych kombinacji. Na zasilaniu się nie znam nie będę czytać ile dysk ma V w laptopie ile w PC ale chyba tyle samo. Zawsze podłączam dyski z laptopa do PC bez żadnych kombinacji.

Nic nie kombinuj, po to te złącze zostało ustandaryzowane aby można było podłączyć dysk bez jakichkolwiek kombinacji.

We wtyczce różne napięcia są podawane na innych pinach po to aby nic nie kombinować, dysk czy jakiekolwiek inne urządzenie z taką wtyczką które tam podłączysz będzie pobierać zasilanie o takim napięciu jakie potrzebuje z odpowiednich pinów złącza.

Tyle, że w PC idzie jeszcze 12V, a dysk poczebuje tylko 5V

Jak wiesz lepiej to po co pytasz. Z mojej strony EOT.

Nie no, po prostu  bo się boję uruchamiać. Mam ważne rzeczy, które muszę przekopiować. Dlatego się Was pytam, czy nic się nie stanie.

Tak dysk wybuchnie. Nic się nie stanie!!

Ok. To za chwilę napiszę Wam relację xD :smiley: