Własny System Operacyjny

Cześć.

Mam 12 lat , i mam zamiar zrobić system operacyjny.Ale to za parę lat ;)Tak około jak będę miał 20.

Dobra.

Chodzi o to , jakiego języku/języków się uczyć , aby móc , umieć takie rzeczy?

Nawet student informatyki nie będzie potrafił zrobić prawdziwego systemu operacyjnego a tym bardziej ty.

Możesz “zrobić” co najwyżej modyfikację Ubuntu w UCK. :roll:

Pisałem , że chce za tak około 8-10lat zrobić.

Pytam się więc , czego mam się więc uczyć.

Niczego, bo prawie niemożliwe jest stworzenie systemu samemu.

Witam

J. polskiego, dobrych manier i szacunku do starszych. :lol: :stuck_out_tongue: :lol:

@tom615

Polskiego uczę się :stuck_out_tongue:

Dobre maniery i szacunek no trochę umiem :smiley:

Dobra.

Powiedzmy bym miał wtedy grupę informatyczną , ale jak nie rozumiecie , chodzi mi o to , co muszę się nauczyć , c++ itp…

System operacyjny tworzy potężny sztab ludzi, poczynając od programistów, a kończąc na promocji produktu itp.

Języka angielskiego się ucz, a potem programowania itp. w zależności, co Cię zainteresuje. :smiley:

Aha , dzięki.

Po grzyba ci tworzyć swój system? Nie nauczysz się tworzenia systemu poprzez uczenie się z książek o programowaniu a poza tym systemu się nie tworzy tydzień a wiele lat i nawet po tych wielu latach system można wyrzucić do kosza, bo pewnie nawet DOSowi nie będzie dorównywał.

PS. Chyba każde dziecko w tym wieku, które się interesowało komputerami chciało stworzyć system - i jakoś nikt nie stworzył .

To nieprawda ,ze domorosly informatyk nie moze stworzyc wlasnego systemu operacyjnego.Podobno dos powstal w takich warunkach i zostal tylko wykupiony przez gatesa od prywatnej osoby.Kiedys byla wzmianka w internecie ,ze domorosly konstruktor stworzyl swoj wlasny komputer i system do niego.Dalo sie na nim grac w tetrisa i chyba kolko i krzyzyk i wykonywac proste komendy.Wiec nie mowcie ze sie nie da bo system nie musi byc okienkowy ale jakby napisal jakas konsolowa aplikacje to tez cos i moze to umiescic w cv.Niech sie wiec nie poddaje i uczy sie programowania.Niestety nie odpowiem w jakim jezyku bo sie na tym nie znam.

Assembler i C.

Wtedy to były inne czasy. Dzisiaj jest tyle darmowych systemów więc takie domowe systemy się już nie przyjmą. Linux się nie za bardzo może przebić na desktopy, a co mówić o systemie jakiegoś amatora.

Nikt nie mówi o zdobyciu rynku pctów… może firmware do innych urządzeń/maszyn przemysłowych? Crezer jak napisał ma dopiero 12 lat, napisał co go interesuje i pyta się w którym kierunku może coś robić… a Wy do zjeżdżacie od razu.

@ Crezer

Nie wiem co już umiesz, ale za co się nie weźmiesz to i tak się przyda Ci, bo zawsze łatwiej będzie się nauczyć kolejnych rzeczy mając podstawy, a od czegoś trzeba zacząć.

Jakieś podstawy w html, może php… jeżeli o same programowanie to możesz od razu w C/C++ uderzać, ale nie wiem czy to nie od razu na za głęboką wodę… a od siebie polecam nawet pobawić się gierką typu Colobot (loffff <3)… ta C-BOT to jedyny język, który w miarę ogarniam… ch. że mi się na pewno bardzo w życiu przyda :lol:

chcesz robić system tak?

zobacz na windows, ogromna ilość ludzi pracuje nad nim od wielu lat i nadal to jest badziewie

ty w pojedynkę chcesz zrobić system? powodzenia :smiley:

zainstaluj sobie debiana i zacznij go ogarniać, jak już ci przejdzie zajawka na robienie systemu możesz tu napisać :stuck_out_tongue:

nie no, jak chcesz pisać sam jądro systemu i chcesz zrobić coś nowego, to cienko to widzę…

ale jak chcesz coś zrobić na bazie np. debiana to nie ma problemu, tylko musisz jakoś ogarniać linuxa, no i niby masz swój system (ale to tak jakby w nLite przerobić XP’ka, choć możliwości w debianie są dużo większe)

Jądro Linuksa napisała jedna osoba. Rozwija je bodaj kilka osób. I chyba nikt nie powie że to badziew.

ale nie zrobił tego 12 latek i trochę lat minęło od powstania jądra…

poza tym skoro zadaje takie pytanie, to znaczy, że raczej nie posiada takiej wiedzy jak twórca jądra linux :wink:

  1. Dla zabawy.

  2. Żeby poćwiczyć programowanie.

  3. Żeby dowiedzieć się i zrozumieć jak komunikuje się oprogramowanie ze sprzętem.

  4. Itd, itp.

Nie zauważyłem, żeby autor napisał, że chce podbić rynek swoim systemem, więc 2/3 postów w tym wątku nie jest odpowiedzią na jego problem. Malutkich systemów operacyjnych, pisanych przez jedną czy klika osób jest pewno setki. Nie mają żadnej konkretnej funkcjonalności, ale są systemami operacyjnymi. Więc to nie jest tak, że “się nie da”.

Na pewno angielskiego, bo to podstawowy język w programowaniu czegokolwiek. Zapewne przyda Ci się znajomość asemblera i C.

Nawet w polskim internecie jest trochę o tym:

http://4programmers.net/OS_Programming/ … 9B%C4%87_1

http://lukaszsowa.pl/2010/09/tworzenie- … ootloader/ i dalsze części

Aha - najważniejsza jest umiejętność korzystania z Google, w celu znalezienia informacji, o które pytało milion osób przed Tobą.