Wolne wczytywanie stron

Witam od jakichś 4-6dni wczytywanie stron zajmuje długi czas nawet tych prostych typu google,o2 itp.

Internet mam w neostradzie od 4-5lat już i czegoś takiego wcześniej nie miałem.

odebrane a wysłane jest tutaj duża różnica w krótkim czasie gdy nic nie robię drastycznie wzrasta tak że: odebrane 2 miliardy bt a wysłane 82 miliony bt.

Ostatni format miał miejsce 17czerwca2010

Do tego czasu komputer normalnie pracował gdy ściągam to transfer jest jak wcześniej tylko wczytywanie wszystkich stron trwa bardzo długo.

Mogę liczyć na jakieś wskazówki i pomoc?

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Sprawdź czy nie ma wirusów.

Cześć! dzięki za odpowiedź jak na razie użyłem Cleaner’a i chyba widać różnicę ale wolę poczekać 1-2dni i wtedy napiszę czy jest polepszenie.

“Sprawdź na innych DNS-ach :” - wybacz jestem zielony wiem że mogę na necie poszukać tego ale nie wiem jak poszukać tych dns i jak je gdzie wpisać gdybyś mógł jakieś pomocniczy link lub zdjęcie mi zapodać to był bym wdzięczny.

Dużo czasu nie mam bo ledwo mi zdjęli gips z kostki i muszę chodzić na rehabilitacje i załatwiać różne sprawy to moje odpowiedzi mogą być opóźnione na ten temat.

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Klik na połączenie w tray`u --> Właściwości --> Protokół internetowy (TCP/IP) --> Właściwości --> Użyj następujących adresów serwerów DNS - OK

Zmień tylko w tym miejscu /u góry nic nie zmieniaj/ - sprawdź.

protok.th.jpg dnsb.th.jpg

W razie dalszych problemów przeskanuj dokładnie komputer programem Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!

Dzięki za instrukcję:) podałem adres dns tpsa i narazie chodz wszystko płynnie nie wiem jak bedzie jak juz odebrane bede mial na wysokości 1miljarda bt a wysłane 400milionów bt.

W tym momencie minęło 5 minut od włączenie neta i już mam:

odebrane:3.5miliona

wysłane:200 tysiecy

EDIT@ narazie wszystko działa normalnie

Jutro zrobię skany w/w dwoma antyvirami.

Do tego mam takie pytanie do ciebie wcześniej miałem neta 1mb a od dwóch lat mam 2mb

1mb neostrade ~~ 13-27ping

2mb neostrade ~~ 24-43ping

Czytałem że może to być:

“tryb działania modemu z interlaved na fast”

“parametry łącza- jest takie coś jak szumienie i tłumienie(zależne od tego jak daleko jesteście od centrali i łączy telefonicznych i ogólnej infrastruktury)”

Gdy miałem 1mb neta to super ping był( nie raz skakał 9-22) ale słabego pc miałem i od 2-3 lat mam nowy pc i jest jak jest wyżej co pisałem :stuck_out_tongue:

Dodane 20.05.2011 (Pt) 19:35

zauważyłem że jak wyłączę i włączę neta to dns mi sie kasuje i jest “ustaw jako automatyczny”

To zależy jaki masz internet.

U mnie DNS się nie kasuje :

automatycznie.th.jpg

Mam radiówkę.