Wolny internet i wysoki ping

Siema. Mam problem a mianowicie od kilku dni internet zwolnił masakrycznie. Ping nie spada poniżej 130 nie wiem już co robić. Formatowałem windowsa bo myślałem ze to może przez wirusy, nic to nie dało i próbowałem robić wiele innych rzeczy. Łącze sie prze wi fi. Moj system to windows 8.1. Błagam o pomoc i z gory dzieki.

Sprawdź jak sytuacja gdy podłączysz się przewodowo. 

Po kablu bez zmian. Ping 130+ . Sprawdze jeszcze na innym laptopie jak siostra z pracy wroci. Ma ktos jeszcze jakies rady?

 

Na drugim laptopie ping w normie. Nie wiem co sie dzieje. czy jest mozliwosc ze karta sieciowa jest uszkodzona? xD

Ciężko, że obie karty się uszkodziły. Jak sprawdzasz przewodowo - wyłączasz kartę wifi? Windows ustala takie same wagi dla obu kart dla routingu.

Teraz sprawdzilem ping po wylaczeniu kary wi fi i podlaczeniu kabla i ping skacze caly czas od 60 do 150. Ping sprawdzam programem ping ploter. Nie jestem pewien jak wiarygodny jest ten program ale na speed tescie i w grze ping jest taki sam.

Zapomnialem dodac ze posiadam router TP-LINK ale z nim raczej nie ma problemu skoro na drugim laptopie wszystko gra.

Zformatowalem widowsa przez chwile było ok i znowu ping skacze od 20 do 200 blagam niech mi ktoś pomoze