Wolny komputer

Witam. Mam taki problem że po zmianie sprzętu na nowy i zarazem lepszy, mimo tego komputer chodzi wolniej niż przedtem (filmiki w internecie przycinają się, na komputerze też zresztą, gry które wcześniej chodziły mi normalnie teraz ścinają się, nie raz zacina się i trzeba poczekać aż sie odetnie). Podejrzewam że to wina strerowników ale nie jestem pewien i wole żeby doradził mi ktoś kto sie na tym zna lub miał juz podobny przypadek :slight_smile:

Nowy sprzet:

Procesor: Intel Pentium D CPU 2.66 GHz

Karta graficzna: NVidia GeForce 8600 GT

Zasilacz: Fortron 350W

Płyta główna: Foxconn 945G7MA

Zamiast pisać nowy temat i dopisując, że nie działa dźwięk wystarczyło edytować post. :smiley: Zainstalowałeś najnowsze sterowniki do Twojego GeForca seri 8?

Zaktualizuj: sterowniki od grafiki ,adobe flash do przeglądarki i samą przeglądarke.Zdefragmentuj dysk,wyczyść rejestr ccleanerem i powinno być lepiej.

A to przypadkowo założyłem nowy temat, myślałem że tego nie założyło :slight_smile: Sterowniki do grafiki zainstalowane, system po zmianie sprzętu był stawiany na nowo więc w rejestrze i w defragmentatorze nie ma czego szukać raczej. Moim zdaniem są to złe sterowniki, ale instalowałem już jedne z płyty którą dostałem z płytą główną i jedne z internetu. Albo może chodzić o to że formatowałem tylko ten dysk na którym jest windows, a drugi zostawiłem w spokoju?

Jak instalowałeś nowe sterowniki odinstalowałeś stare ?

Stery od grafy czyściłeś driver cleaner przed instalacją nowych ?

No i jeszcze jedno pytanie jakie części wymieniłeś w kompie ?

Podaj poprzednią konfigurację.

Zmieniłem płyte główną, ram i grafike

Stara płyta głowna: MB Intel D101GGCL Radeon Xpress 200

Grafika: ATI Radeon Xpress 200 zintegrowana z płytą główną

Ram DDR 512MB APACER

Chce jeszcze dodać że:

1.części wymieniłem, bo poprzedna płyta głowna sie spaliła

  1. najnowsze sterowniki do grafiki szwankują dlatego prosiłbym aby ktoś dał mi jakieś optymalne :slight_smile:

  2. Dźwięku nie ma nie tylko na stronach w internecie ale ogólnie w całym kompie.

Dodane 11.05.2010 (Wt) 18:25

Macie jakiś pomysły?

Do 8600GT polecam najnowsze sterowniki ze strony NVidia ( ja takie używałem i nie miałem żadnych problemów)

Co do dźwięku zobacz w biosie czy masz włączoną karte muzyczną(opis będziesz miał w instrukcji od płyty głównej).

EDIT@

Ponawiam pytania.

Jak instalowałeś nowe sterowniki odinstalowałeś stare ?

Stery od grafy czyściłeś driver cleaner przed instalacją nowych ?

W biosie już kombinowałem jeśli chodzi o dźwięk, a sterowniki do grafiki z tego co pamiętam to ściągałem i sprawa miała się tak, że podczas przewijania stron w góre lub dół ekran przesuwał sie po kawałku i ciągle trzeba było czekać aż sie przesunie cały xD nie wiem czy dobrze to opisałem:pp Zanim instalowałem inne sterowniki, robiłem formata ale spróbuje tym driver ccleanerem:p

Z tego co piszesz wynika że nie miałeś zainstalowanych sterów od grafy ( takie są objawy )

Wyczyść wszystko driveclener, sciagnij stery ze strony nvidia i zainstaluj je.

Co do karty muzycznej tu masz stery do niej: http://www.softmania.pl/program-1351-realtek_hd_audio_driver.html#m

Po instalacji jak dalej nie bedziesz miał dzwięku to pokombinuj z wtyczkami, może masz podłączone głośniki nie do tego gniazda.

Ok, zrobie to wszystko jutro albo pojutrze i napisze wyniki :slight_smile: