Word 2007 - zaznaczanie tekstu

Witam,

mam problem z zaznaczaniem tekstu w Word 2007.

pierwsze użycie ctrl + a zaznacza tylko ostatnią linię. każde następne zaznacza cały tekst, ale nie podświetla go jako zaznaczony.

zaznaczanie za pomocą myszki, zaczynając od lewego górnego rogu tekstu, zaznacza i podświetla wszystko oprócz pierwszego znaku.

zaznaczanie od prawego dolnego rogu powoduje zaznaczenie, ale nie podświetlenie tekstu.

próbowałam usunąć z rejestru wpisy, które wg MS odpowiadają za przywrócenie ustawień domyślnych pakietu Office - nie pomogło.

odinstalowałam pakiet, przeczyściłam rejestr, zainstalowałam od nowa pakiet - nie pomogło.

restartuje się wszystko poza właśnie tym.

czy ma ktokolwiek jakikolwiek pomysł co schrzaniłam w ustawieniach i (co mnie bardziej interesuje) jak to naprawić?

Spróbuj - Narzędzia Office - diagnostyka pakietu MS Office.

diagnostyka OK

funkcja napraw z płyty nic nie zmieniła

najlepsze jest to, że odinstalowałam Office 2007 i zainstalowałam Office 2010 i jest dokładnie to samo. Dodam, że poczta z 2007 i ustawienia kont tez się zachowały…

Pal licho Outlooka, bo jest trochę innych narzędzi do obsługi poczty, ale Word by mi się przydał…

Przypuszczam, że jest to jakaś opcja formatowania tekstu czy autokorekty w Wordzie, bo tylko Word i Outlook wariują, a Outlook korzysta z ustawień Worda do edycji wiadomości, W Excel’u CTRL + a działa prawidłowo.

Kolejny objaw :slight_smile:

Kiedy zrobię CTRL + a i kliknę ikonę "usuń formatowanie, tekst się od razu podświetla.

Kiedy zapisze plik w formacie rtf i otworzę go z Worda zaznaczanie działa.

Kiedy zapisze go w formacie docx zaznaczanie przestaje działać…

Ewidentnie problem jest z formatowaniem nowych dokumentów.

usunięcie szablonu normal.dotm nie działa :frowning: