Nagły brak optymalnej rozdzielczości

Mam monitor 19 calowy panoramiczny, zawsze pracowałem na rozdzielczości 1440x900. Dziś załączając komputer została ona zmieniona, a w opcjach nie ma jej. Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz sterowniki karty graficznej i nic… Posiadam kartę graficzną ATI Radeon 9250 i monitor ASUS VW192S. Jeżeli mógłby ktoś pomóc to z góry dziękuję.

Poszukaj czy w opcjach sterowników do grafiki jest wybór między trybem pełnoekranowym a 4/3. Ewentualnie w panel sterowania>ekran

Takowej opcji nie mogę znaleźć, a z tego co widzę, niektóre rozdzielczości panoramiczne pozostały (jednak najlepszy obraz jest przy 1440x900).

a zobacz jeszcze to (nie wiem czy coś da, ale spróboawć zawsze warto):

ppm na pulpicie>>>właściwości>>>ustawienia>>>zaawansowane>>>monitor.

Tam jest opcja ‘ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić’ Pomanipuluj tą opcją.

Niestety takiej opcji nie ma.

Przywracanie systemu do momentu kiedy działało normalnie też nic nie pomaga.

Jeżeli coś to pomoże to przed problemem robiłem takie operacje viewtopic.php?f=16&t=222076 , choć przez pewien czas po tym działało dobrze.

jak to nie ma takiej opcji? a to co?

Mój błąd, nie zauważyłem, ale u mnie to pole jest nieaktywne.

http://img180.imageshack.us/img180/1082/31946948uo4.jpg

Zauważyłem jeszcze jedną różnice w tym co było dawniej a jest obecnie, kiedyś miałem również napisane w typie monitora Plug and Play, a teraz mam monitor domyślny.

A nie wiesz czy do twojego monitora jest jakiś soft (na cd) albo sterowniki w necie?

Bo jeżeli to nie jest monitor plug-and-play (czyli bez potrzeby instalowania sterów) to może jakieś dodatkowe stery do twojego modelu monitora pomogą??

Płyty CD nie było, sterowników nie ma w sieci, a Ci z ASUSA mówili, że nie są potrzebne dodatkowe sterowniki niż te co Windows instaluje do poprawnego działania monitora (pytałem się przy zakupie monitora).

Może być to spowodowane uszkodzeniem karty graficznej? W sumie nie wiem czy to możliwe, bo karta jest nowa, kupiona miesiąc temu.

Zainstaluj ponownie sterowniki do grafiki. Bo widać że to tego wina.

Zrobiłem tak na początku( zresztą wspomniałem o tym w pierwszym poście :wink: ), ale niestety nie zadziałało.

Na pewno wina stoi u karty graf.

W taki razie spytam się w serwisie czy coś mogą poradzić na ten problem. Choć sądzę, że może mieć coś z tym wspólnego zmiana nazwy monitora plug-and-play na monitor domyślny.

Tak się właśnie dzieje gdy nie są zainstalowane sterowniki do karty. (najczęścicej)

Możliwe, ale to się stało tak samo z siebie (chyba, że przy operacjach wspomnianych w jednym z powyższych postów usunąłem coś niewłaściwego) wcześniej działało.

Na pulpicie PPM->Właściwości->Ustawienia->Ekran, tu powinieneś mieć dwie opcje do wyboru, w jednej będziesz miał monitor domyślny, a w drugiej plug-and-play w której to opcji masz większy wybór ustawień rozdzielczości.

Na wszelki wypadek przeskanuj kompa jeszcze antyspwarem jakimś (AD-Aware jest spoko) i jakimś antyvirem. Spyware może sporo w kompie namieszać. Ostatnio prędkość netu mi spadła prawie 10krotnie i po wsunięciu spyware z kompa wszystko wróciło do normy. Skan nie zaszkodzi.

Niestety u mnie nie można tego zmienić, z domyślnego na plug and play.

Co do Spyware, nic nie dało.

Mam identyczny problem z tym samym monitorem i wiem, że nie tylko my go mamy. Czy może mi ktoś pomóc ??