Wpis w rejestrze należący do DP?

Witam, znalazłem dziwny wpis w rejestrze, po przeszukaniu internetu natknąłem się na taką informację http://lavasoft.com/mylavasoft/malware-descriptions/blog/ApplicationBundlerDobreProgramyAd1b2a95ded

 

Tak wygląda wpis

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I]
"0"=" Gdyn=KlGN2RMGQMGGPbzjkGGLmbMIssGMXP8cF86SssX6nsGfGnfaaS2x1jGoxcSHFlMZxFLWXRSG; Expires=Fri, 19 Jun 2020 00:00:00 GMT
"

Czy ktoś może mi wyjaśnić, o ile jest to wpis stworzony przez jakiś instalator z Dobrych Programów. Dlaczego i po co dodajecie wpisy do rejestru oraz do czego to ma służyć ?

Pytanie tylko czy ktoś się po prostu nie podszywa pod portal. Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z kimś z redakcji pisząc na e-mail.

No dobrze, tak zrobię. 

urOk, a możesz tutaj podzielić się z nami odpowiedzią jaką uzyskałeś?

To jest klucz, w którym nasz asystent pobierania przechowuje cookie badania Gemius/Megapanel PBI, czyli badania oglądalności portalu. Asystent pobierania, podobnie jak wszystkie nasze strony, jest do tego badania zaliczany. Podobne cookie przechowuje też Wasza przeglądarka, dla praktycznie wszystkich liczących się witryn w polskim internecie, bo wszystkie one biorą udział w badaniu Megapanel. Nazwa klucza rejestru faktycznie nie jest zbyt czytelna, ale oprogramowania badania przygotowuje zewnętrzna firma i tak to po prostu wygląda.

Dlaczego nie ma regulaminu dla nie zarejestrowanych ?

Dlaczego nie ma nigdzie informacji o tym że przechowujecie i gromadzicie dane na komputerach użytkowników, które przekazujęcie “dalej”, i zbieracie dane z komputerów użytkowników ? Dlaczego nie ma monitu o akceptacje/nie akceptacje takiego rozwiązania ?

Nowa polityka cookie się nie kłania ?

Wszystko jest wyjaśnione w naszej polityce prywatności, niczego i nikomu nie przekazujemy dalej, a badanie oglądalności witryny internetowej na podstawie cookies to koncepcja znana od co najmniej 15 lat… http://www.dobreprogramy.pl/Prywatnosc.html

@Docent Cookie w sensie dane przeglądarki tak, ale tu jest mowa o systemowym rejestrze użytkownika, takie rozwiązanie podchodzi pod klasyczną politykę cookies ? Podczas “korzystania” z asystenta jest wyświetlane info o akceptację ciastek i o sposobie ich przechowywania Jeżeli tak, bo w sumie nie wiem, to wszystko jest ok.

Asystent jest tylko “przedłużeniem” naszego portalu, a zasada działania cookies jest identyczna, tylko przechowywanie jest w innym miejscu z przyczyn czysto technicznych. Nie ma potrzeby ponowne pytanie o to samo w asystencie. W jakim celu cookies są zapisywane, to już napisałem: czysto statystycznym, udział w badaniu jest anonimowy (odsyłam na strony Gemiusa). Nikt nikogo nie śledzi ani nie sprzedaje danych osobowych (bo ich nie ma), mam wrażenie że na siłę szukasz jakiegoś punktu zapalnego :wink:

Ostatnio po prostu za dużo jest pośredników…digidip, jakieś delty, asystenty…, zewnętrzne firmy…itd.

Sama akceptacja na portalu dotyczy portalu a nie jakiego szemranego tworu w postaci asystenta którego produkuje firma trzecia. Jak takie ciastko wyczyścić ?, macie może dl userów jakieś przedłużenie przeglądarki do tego ? Czy może AdwClenearem ?

 

Wiesz, to jest delikatnie mówiąc “śmieszne”

Wszelkie informacje o “przedłużaniu” czegokolwiek wzbudzają u mnie na najlepszym przypadku zdegustowanie

DP coraz bardziej schodzi na psy, forum jest przez administracje coraz bardziej traktowane jak kula u nogi (nie tylko moje zdanie, nawet część moderatorów tak uważa) z tematu o błędach na forum giną niewygodne wpisy, z którymi administracja nie umie sobie poradzić (pokaż mój pierwszy post z kwietnia 2009)

Kilku innych błędów nawet nie chce mi zgłaszać, bo nie wierzę w to, że ktoś się zaangażuje w ich rozwiązanie.

Reputacja coraz mniej dla Was znaczy. Tak trzymać.

Punktem zapalnym jest śmietnik w asystencie, który fundujecie nam, czytelnikom.

 

docent poczytaj sobie o tym Twoim “przedłużeniu”:

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uwa%C5%BCa%C4%87/#entry130095

 

 

Widzę, że w przypadku argumentów najlepszym wyjściem jest nabranie wody w usta i ucieczka od odpowiedzialności.

 

Bardzo dobre forum, temat aktualizowany na bieżąco i niewygodne rzeczy o menadżerze nie są kasowane jak tutaj.

 

Dla niezalogowanych osób obok zielonego przycisku pobierania z menadżerem powinna być instrukcja jak skasować ten syfiasty inwazyjny hijacker Omigia-plus.

@Areh

 

Nie znalazłem czasu na to, zbyt zajęty w pracy i w domu. Po prostu usunąłem te wpisy. I raczej nie będę korzystał z menadżerów DP. Będę odwiedzał strony producenta, jeżeli będę zainteresowany jakimś programem.

Przypadek taki : Liczba cookies świadomie ograniczona przez użytkownika tzn. plik Cookies.dat - tylko do odczytu ! , pozostałe cookies kasowane za pomocą np. CCLEANER-a . Wpis w Rejestrze zostaje ? To mam prawo wiedzieć , że wasze cookie zachowuje się niestandardowo czy nie mam prawa ? Jeżeli nie to kto tak zadecydował i na jakiej podstawie (widzimisię ?) ? 

 

"Zostanie poinformowany bezpośrednio , w sposób jednoznaczny , łatwy i zrozumiały , o sposobie usunięcia oprogramowania z telekomunikacyjnego urządzenia końcowego użytkownika lub abonenta ; przed instalacją oprogramowania wyrazi zgodę na jego instalację i używanie.”

 

Są łamane zasady Prawa Telekomunikacyjnego w tym zakresie czy nie ?

Czekam na wytłumaczenie mi , że jest inaczej niż jest.

 

Cenzura szaleje ! (nie na temat ? , jak zwał tak zwał , każdy pretekst jest dobry , ale nieprzyzwoicie jest być sędzią we własnej sprawie) .

Nie OTAKE Polskę WALCZYŁEM !

 

1 . Umieścić  Asystenta pobierania (z pozorem możliwości wyboru) na stronie i zarażać komputery programami adware ( Omiga-plus , A** cerace ,  **PriceFountain et consortes ) .

  1. Umieścić w Rejestrze użytkownika  szpiega umożliwiającego badanie oglądalności portalu .

  2. Zatrudnić “uczynnych ludzi” do rozwiązywania problemów , które samemu się stworzyło , aby nieświadomi użytkownicy odwiedzali portal w celu usunięcia zainstalowanego adware tym samym zwiększając jego oglądalność a w konsekwencji cenę za wyświetlaną reklamę .

ŻYJEMY ? ŻYJEMY

"Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi , narodów i państw , która jest bezcenna . Tą rzeczą jest honor ."

Czy p. Docentowi et consortes znane jest coś takiego jak “Polski kodeks honorowy” W. Boziewicza ?

http://literat.ug.edu.pl/~literat/honor/index.htm

Przedłużenie ? Gdybym się tak zbłaźnił i był w takim położeniu to strzeliłbym sobie w łeb

Tą sprawą powinna zająć się Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu , a osoby które poniosły straty w wyniku awarii systemu operacyjnego powinny otrzymać od portalu adekwatne odszkodowanie .

Zgadzam się z tym w 1k %. I nie sprawa tylko pozew zbiorowy ewentualnie ileś (set/tysięcy) indywidualnych i osoby odpowiedzialne powinny płacić takie odszkowanie/a że biznes by trzeba zamknąć. Byloby fair.

Aby nie było - nic nie mam do samego portalu jako takiego. Natomiast mam sporo do polityki jego prowadzenia

 

Zgłoś to do Prokuratura skoroś taki chojrak. I nie miej pretensji jak wyjdziesz na głupca :slight_smile:

 

Jeśli ja się mylę to na pewno dostaniesz mega odszkodowanie od Redakcji i tylko na tym wygrasz. 

Pangrys

Ja jestem za “stary wróbel na taką pszenicę” , aby się nabrać na takie coś jak Asystent Pobierania D. P. . Trzeba być pozbawionym jakiegokolwiek systemu wartości , żeby napisać to co napisałeś . Wstydź się sam . Słowem : moralne i intelektualne dno

@KAZDAN63, po prostu kolana Ci zagrały i tyle.

roobal

Mówisz mi to prywatnie czy jako “Uczestnik HotZlotu” ? Jest taka scena w “Potopie” w której Babinicz (Kmicic) pyta się zdrajcy płk Kuklinowskiego czy radząc mu to co radzi (namawia go do zdrady) mówi to jako poseł czy osoba prywatna ?

Prarfrazując : Chcesz ? Ale pamiętaj : Nie jako “Uczestnikowi HotZlotu” tylko jako prywatnemu !

“Kończ Waść wstydu oszczędź .” 

 Ponieważ nie stać Was na przyznanie się do winy (ewidentne złamanie prawa) to jakbyście mieli odrobinę wstydu milczelibyście w tej sprawie jak “grób” . 

“Mowa jest srebrem , ale milczenie potrafi być złotem .”

Expressis verbis : Jak masz mówić głupstwa , to nie mów nic !

Kolejny który próbuje moderatorom wmówić że są członkami redakcji i nie dociera do niego (ciekawe dlaczego?) że tak nie jest. Chyba zgłoszę się do ludzi z DP z prośbą o wypłacanie pensji.