Wszystkie ikony otwierają się jednym programem

Problem jest taki:

ikony większości programów(nawet exploratorów) nie chcą się otworzyć, posiadają ikonę jednego programu(po częściowym naprawieniu(wpisałam pewien kod i zapisałam go w notatniku pod nazwą fix_lnk.reg i kliknęłam) posiadają ikonę niebieskiego sześcianu. nie mogę otworzyć ani regedit, ani edytora rejestru, ani ‘tego czegoś z wierszem’. Jestem zielona, brat próbował naprawić, a popsuł jeszcze bardziej. naprawiłam to do stopnia, że te ‘niepodstawowe’ programy nie działają. PROCES COFNIĘCIA SYSTEMU NIE CHCE SIĘ OTWORZYĆ. Programy otwieram za pomocą “otwórz za pomocą”. Gdy klikam poprostu w ikonę pojawia się edytor rejestru z ostrzeżeniem , po kliknięci TAK, pojawia się "nie można zaimportować […] . Określony plik nie jest skryptem rejestru, Można importować tylko binarne pliki rejestru z zewnątrz edytora rejestru.

Jak stworzyłam problem?

Nie zauważyłam ,że w próbie otworzenia pliku w innym programie była zaznaczona informacja(na szaro, czyli bez możliwości odkliknięcia) UŻYWAJ DO OWIERANIA WSZYSTKICH PLIKÓW TEGO TYPU(czy coś takiego).

Prooszę o pomoc, siedziałam nad tym cały dzień

P.S:

Po kliknięciu “PRZYWRÓĆ STAN KOMPUTERA DO STANU OKREŚLONEGO MOMENTU W PRZESZŁOŚCI” pojawia się krótkie i proste “nie można uruchomić procesu”.

Restart nie działa. -.-

spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym i przywrócić system

:slight_smile:

nie mogę przywracać systemu …

czy próbowałaś to zrobić w trybie awaryjnym?

:slight_smile:

Jeśli jest różnica, no to spróbuję .; )

Dodane 05.12.2011 (Pn) 16:55

“nie można uruchomić procesu” .

Klikasz na skróty na pulpicie LNK czy bezpośrednio na pliki wykonywalne EXE?

Spróbuj Unassociate File Types

Pobierz i uruchom Unassociate File Types

Odszukaj i zaznacz rozszerzenie EXE i LNK

Jeżeli po zaznaczeniu aktywna będzie opcja Remove file association (User), to użyj tej opcji i zrestartuj komputer.

Jeśli nie będzie można uruchomić, to zmień rozszerzenie na Unassoc .com lub Unassoc .scr

W razie problemów program ze zmienionym rozszerzeniem pobierz stąd

1 polubienie

nie mogę zmienić rozszerzenia. -.-

próbowałam w właściwościach, ale nie można zmienić nazwy

Domyślnie rozszerzenia są ukryte:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … extensions

Pobierz program z zmienionym rozszerzeniem: Klik

ATIS ! :smiley:

Jesteś cuuudowny xd

Wielkie dzięki .; )

a co zrobic jak ikony wogole nie chce sie wlaczyc ale wygladaja tak samo jak wczesniej ale jak na nie klikne to wyskakuje blad zupelnie wszystkie oprucz neta ? wielkie dzieki z gory

Napraw rozszerzenie LNK: Klik

Jeżeli nie zadziała naprawa z linku @Atis to spróbuj tego http://go.microsoft.com/?linkid=9813061

Dzięki Atis!!! :slight_smile:

A co jeżeli w UFT w tabelce nie pojawia się żadne rozszerzenie?