Wszystkie porty USB padły

Witam,

zakupiłem ostatnio pendrive kingstona, z początku sprawiał on problemy, gdyż na głównym komputerze nie chciał się zformatować. Problem ten został rozwiązany, natomiast w toku jego rozwiązywania dla pewności odłączyłem z jednego portu działającą myszkę, która przy ponownej próbie podłączenia przestała działać (wyskakuje komunikat, że windows nie rozpoznał urządzenia i że nastąpiła jego awaria).

Po wielu próbach podłączania do różnych portów nie udało się jej “przywrócić”, dodam, iż na innych komputerach (laptopy) myszka również nie działa.

Następnego dnia (czyli dziś) po uruchomieniu komputera nie dość, że nie działa myszka jedna, to nie działa również druga do spółki z klawiaturą (wszystkie sprzęty porty USB). Dodam, iż klawiatura działa do momentu ładowania się windowsa, a następnie w panelu wyboru użytkownika gaśnie ikona numlock i klawiatura pada. Podobnie sprawa ma się z myszką, laser itp świecą się ale jest to wszystko na co ją stać.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Podaj jaki masz system i zależnie od tego sprawdź w Menedżerze urządzeń, czy przy portach USB nie ma żółtych wykrzykników - być może one uległy awarii. W XP znajdziesz to w ten sposób:

Mój Komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer Urządzeń

Mam xp ale widzę, że się nie zrozumieliśmy - od momentu załadowania się windowsa do menu wyboru użytkowników, zarówno klawiatura jak i myszka przestają działać (we wszystkich portach usb). Także nie jestem w stanie tego sprawdzić.

No tak … w takim razie nie wejdziesz nawet do trybu awaryjnego (F8 albo F11 podczas rozruchu).

Do tego momentu jestem w stanie dojść (klawiatura np w BIOSie działa) ale już w samym trybie awaryjnym to samo co w zwykłym.

Przyszła mi do głowy jeszcze opcja w BIOS => USB Leggacy [Enabled]. Nie wiem tylko, czy mogłoby się to samo przestawić / popsuć podczas startu systemu, tym bardziej, że w BIOS sprzęt działa … Chyba jedynym wyjściem będzie pożyczenie od kogoś klawiatury i myszki z wtykiem PS/2, potem odinstalowanie konrolerów USB i po restarcie powinny zostać wykryte “na nowo”.

Też tak miałe w jednym kompie. Padł kontroler w kości mostka. Sprawdź czy nie masz wybrzuszenia na kosci. 90% padnięta kość mostka. Wymiana ciężka, nieopłacalna. Lepiej wymien płytę główną.

@ dnl123

Z tego co napisałeś, klawiatura działa cały czas, aż do do chwili “wyboru użytkownika”. Świadczy to o tym, że nie masz uszkodzonych fizycznie Twoich portów USB ani na 100% klawiatury USB. Domniemam, że i myszka też jest sprawna a TYLKO obsługa portów USB w Twoim Windowsie “padła”.

Zorganizuj sobie na chwilę klawiaturę PS2, podłącz ją (pamiętaj, aby nie podpinać niczego pod PS2 przy włączonym komputerze) i odpal swoją maszynę. Musi zadziałać.

Następnym krokiem jest WYŁĄCZENIE aktywnych sterowników urządzeń USB. Co to znaczy? Krok po kroku.

Często po wyjęciu z gniazda USB myszy, klawiatury, pendrive’a czy też innego urządzenia USB, w systemie nadal aktywne są ich sterowniki. Należy je odinstalować. Przy okazji możesz odinstalować dawno już nie podłączane inne sterowniki. Na pewno przyspieszysz sobie przy okazji pracę swojego komputera.

Zacznij od klawiszy Win+Pause ->Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe. Pod polem “Zmienne systemowe” -> Nowa…

w polu Nazwa zmiennej wpisz: devmgr_show_nonpresent_devices

a w polu Wartość zmiennej wpisz: 1

Zrób restart i jeszcze raz: Win+Pause -> Menedżer urządzeń -> Widok -> Pokaż ukryte urządzenia.

Masz dostęp do wszystkiego, co jest obecnie i było kiedykolwiek w twoim systemie zainstalowane.

Na nieaktywnych ikonkach klikaj PPM -> Odinstaluj. (oczywiście nie klikasz PrawymPrzyciskiemMyszy, bo jej nie podpiąłeś, tylko najpierw wybierzesz klawiszami Tab i kursorami to co ciebie interesuje, a następnie klawiszem na prawo od spacji a pomiędzy prawym Alt oraz prawym Ctrl i kursorami).

Oczywiście na początek zacznij od urządzeń USB, potem ew. dyski (Stacje dysków), jeśli miałeś inne podłączane do twojego PC.

Pozamykaj wszystko i WYŁĄCZ komputer. odepnij klawiaturę PS2 i podłącz klawiaturę USB oraz mysz USB -> WŁĄCZ komputer.

Napisz, jak ci poszło ![-o<