Wyłączanie się komputera w dziwny sposób

Mam od jakiegoś czasu problem. Gram sobie w jakąś grę, albo nawet oglądam film czy surfuję dłużej po internecie i zamierzam już skończyć jakąś czynność, zamykam np. allplayer-a, albo grę i crashuje się ekran, same kolorowe “szumy” na ekranie, chwile słychać dźwięk, restart komputera i odpala się na najmniejszej rozdziałce. Muszę go wyłączyć na jakiś czas żeby “ostygnął”, włączam go i wszystko jest w porządku. Od razu po wyczyszczeniu komputera mniej się tak robi, ale po miesiącu, co raz częściej. Temperatury sprawdzałem i nie są aż tak wysokie. Stawiam na zasilacz, ale nie jestem pewien.

Osobiście stawiam jednak na kartę. Najlepiej pożycz markowy zasilacz i wtedy będziesz mieć odpowiedź.

Za bardzo nie mam jak pożyczyć zasilacza. Gwara na kartę niestety się skończyła w tym roku, jednak czy naprawdę te potrójne chłodzenie miałoby nie dawać rady z temperaturami?

Wygląda chyba na kartę?

 

Może się przegrzewa lub uszkodzona, a może wystarczy odinstalować obecny sterownik (resztki katalogu ATI,AMD z dysku usunąć ręcznie),czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i zainstaluj go ponownie.

 

HWMonitor i wrzuć screen.

 

Pamiętaj,że do najnowszego sterownika potrzebny jest zaktualizowany system i NetFramework w wersji 4.5.1.

W sumie nie podoba mi się działanie obecnego sterownika ati, który nawet przy 70 stopniach , dalej trzyma chlodzenie na poziomie okolo 40% i teoretycznie nie odpala go mocniej. Wątpie żeby uszkodzona, bo rok temu miałem podobnie kiedy były mocne upały i odpalałem jakąś mocno wymagającą grę i podobnie się działo. Jeżeli się przegrzewa to co mam robić? A poradę od JNJN spróbuję jak wróce do domu.

Dzisiaj włączam na chwilę komputer, temp normalne 30-35stopni i pobrałem sobie pewien program, który wymagał restartu komputera, no to dałem ok i po restarcie skopała się rozdziałka, 640x480, przeinstalowałem sterowniki i nic nie dało. Restartowałem już z 5 razy komputer, nawet go otworzyłem, przeczyściłem, posprawdzałem kabelki i dalej nic ;/ Pomóżcie, bo nie da rady tak pracować, a gry nie działają. Może to wina kabla, albo monitora? Jest taka możliwość?

Dorzucam screena z HW :http://prntscr.com/3f78rv

Do zainstalowania najnowszej wersji sterownika AMD NIE jest wymagany zaktualizowany system (Wyjątek: SP1 dla Windows 7 ) ani net framework.

Całe niezbędne oprogramowanie dodatkowe jest instalowane automatycznie przed zainstalowaniem sterownika i CCC.

Dzisiaj odpalił się normalnie, ale skype dalej nie działa, chrome przy scrolowaniu stron w dół, wszystko jakby tak drga. Czyli karta kaput? Jeszcze chciałem dzisiaj spróbować formata zrobić.

 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%207%20-%2064#

 

Lepiej mieć wszystko najnowsze - nie będzie niespodzianek, a na temat NET Framework informację podaje producent.