Wybór drukarki (3w1) - do 200zł

Witam, na wstępie napiszę, że szukałem na forum, czytałem tematy, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Chcę kupić drukarkę, która będzie mi potrzebna głównie do wydruku dokumentów. Najlepiej żeby była tania w eksploatacji, czyli żeby można było spokojnie samemu doładować pojemnik z tuszem, no i oczywiście żeby nie zużywała dużo tuszu. Myślałem o laserze ale mam do wydania na to max 200 zł, więc ta opcja odpada. Mam na oku dwie, które znalazłem na allegro:

  1. Canon Pixma MP250

  2. HP F2280 - ta ma dodatkowo większe pojemniki z tuszem na starcie.

Dopiszę jeszcze że ma to być urządzenie wielofunkcyjne, bo raz na jakiś czas przyda mi się skaner.

Czy ktoś może napisać którą z w/w drukarek wybrać ewentualnie zaproponować coś lepszego w tej cenie?

Ja mam HP F4180 (drukarka + skaner). Kupiłem je kilka miesięcy temu w ProLine za 199zł. Kartridże z tuszem są małe (standardowy czarny 5ml), ale bardzo łatwo je napełnić za pomącą igły i strzykawki. Chodzi bardzo dobrze, nieźle drukuje, skaner też ok. Ogólnie za te pieniądze dobry sprzęt.

Nie ma czegoś takiego jak: tania w zakupie i tania w eksploatacji, te pojęcia się wzajemnie wykluczają. Zasada jest taka im droższy sprzęt tym tańsza eksploatacja i vice versa tańszy sprzęt droższa eksploatacja. Kup urządzenie które ma tusze z oddzielnymi wszystkimi kolorami.

A co polecilibyście do 300zł? Widzę że za 200zł ciężko będzie coś porządnego kupić więc jestem gotowy dołożyć 100zł. Aha, Brother DCP-165C odpada bo słyszałem że różne cuda dzieją się po zmianie oryginalnych tuszy na zamienniki.

Polecam coś z Canona, sam mam kilka lat Canona MP700 (każdy kolor oddzielnie), drogi był, dałem za niego 1000zł., ale teraz kupuję do niego oryginalne tusze Canona po 15 - 20zł.