Komputer się zawiesza i restartuje

Witam, mam problem z komputerem - Procesor Intel Pentium Dual 1.8GHz, Karta Graficzna Nvidia GeFroce 8500GT,2Gb Ram…

Komputer się zawiesza i restartuje-----zawiesza zazwyczaj(nie zawsze) w podobnych miejscach --na stronach, w ustawieniach emule,przy grach-------restartuje— zazwyczaj przy oglądaniu filmów na youtube,przy grach…

Wykluczam:

-Wirusy( komputer o formacie)

-Ram (kości podmienione)

-Przegrzewanie (niska temperatura)

Dałem na chwile komputer do naprawy i powiedzieli mi że problem to okolice dysku

Prosze o pomoc , bo nie mam to tego kompa już siły… Aha i jestem ogólnie z tego zielony :stuck_out_tongue:

Podaj dokładną konfigurację kompa i markę oraz moc zasilacza.

pamięc trzeba sprawdzic memtestem a nie podmienić, dysk przetestuj MHDD, pamiec MEMtest86+, podaj temeratury z everesta, markę zasilacza,

miniuc , nie krzycz. Popraw tytuł, bez zbędnych wykrzykników. Zlikwiduj zbędne formatowanie tekstu. Przeczytaj regulamin, inaczej wyciągnę konsekwencje.

Memtest----nie sprawdzony–pracuje nad tym :DD

Everest ----temperatura 70°C (z pozbyciem się kurzu) —Kiedyś temperatura była 58°C - 62°C i wtedy z komputerem był także ten sam problem…także to raczej nie temperatura jest winna

Zasilacz ---- ATX Qoltec 400W, 12V,S-ATA

MHDD - nie umiem przetestować------wole się za to nie zabierać bo jeszcze se usune cały dysk…prosze o instrukcje…

Zasilacz wydaje się w porządku choć jeśli możesz to spróbuj czy na innym będzie tak samo,temperatura trochę za wysoka sprawdź czy jest dobrze zamontowany radiator na CPU i nałóż nową pastę termo przewodzącą.Może nie rozwiąże to problemu ale nie zaszkodzi spróbować. :wink:

Zasilacz podmieniony i dalej to samo…Dziwne jest to że temperatura w biosie pokazuje 45-50°C i że jeszcze wczoraj everest pokazywał 68-71°C nawet po pozbyciu się kurzu, a dzisiaj temperatura jest 55-58°C…

Mógłby ktoś podać instrukcje do MHDD, bo niechce sobie dysku usunąć :stuck_out_tongue:

wybiersz dysk, potem klikasz f4 i zaczyna sieskan czego tu nie umiec

Dodam jeszcze, że dzisiaj zawiesił mi się komputer odrazu przy starcie systemu i był zamazany pasek startu (cały niebieski)… I był wydobywany dziwny,dosyć głośny dźwięk, ale nie z glośników tylko z komputera…Przyłożyłem ucho i mogę stwierdzić, że dźwięk był wydobywany z dysku…

No cóż w takim wypadku podmień dysk,zainstaluj system i zobacz czy będzie to samo.No i oczywiście test MHDD starego dysku to nie jest trudne a dysku raczej nie usuniesz :slight_smile:

Sprawdziłem dysk programem HdTune i były same zielone kwadraciki, żadnego czerwonego…czyli nie mam bad sectorów, ani nic złego z dyskiem się nie dzieje ?

Może kondensatory na płycie głównej “spuchły”.

A jak mam to sprawdzić ??

Google nie boli trzeba zobaczyć czy nie są spuchnięte, poszukaj przykłądowego obrazka na google.pl

Wizualnie, pooglądaj przy dobrym oświetleniu czy kondesantory nie sa wybrzuszone (jak dobre to górna powierzchnia powinna być płaska).