Zmiana szerokości nowego forum - css dla Stylish [wydzielone]

Wystarczy to dorzucić do Stylisha w Fx

.ipsLayout_container {
    max-width: unset;
}

 

Nie używam i nie wiem dlaczego miałbym robić coś co chyba powinno działać samo.

Zgodzę się z tym. Ale przynajmniej widać jak łatwo da się problem ten rozwiązać. Mnie zastanawia zawsze jak można czegoś takiego nie dopatrzeć?

Zgodzę się z tym. Ale przynajmniej widać jak łatwo da się problem ten rozwiązać. Mnie zastanawia zawsze jak można czegoś takiego nie dopatrzeć?

Wydzieliłem i edytowałem, niech jest póki nie ma innej opcji.

Hej,

Świetnie działa i przynajmniej mam teraz stronę forum rozciągniętą na ekranie na całą szerokość. dragonn , wielkie dzięki! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dla osób nieobeznanych we własnoręcznym pisaniu/wklejaniu modyfikacji link:

https://userstyles.org/styles/119319/forum-dobreprogramy-pl-szeroko-95-okna

Modka ustawia szerokość forum na 95% szerokości okna - według mnie najbardziej rozsądna wartość.

Firefox: instalujesz wtyczkę stylish - wchodzisz na stronę i klikasz “install with stylish”.

Chrome: wchodzisz na stronę i klikasz “install this script as user script”

Hej,

Zastosowanie 95% daje jedną przewagę - nie pojawia się na dole pasek przewijania. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Przez edycję stylu można sobie sterować szerokością strony, przez zmianę wartości 95% właśnie, ustawienie dowolnej da nam taką szerokość jaką wybierzemy. :slight_smile:

Proponuję przemyśleć tego typu zabiegi :slight_smile:

Forum celowo ma zafixowana szerokość, żeby w dużych rozdzielczościach nie rozjeżdżało się na maksa. Dużo lepiej czyta się tekst, którego linijki maja ograniczona długość. Stad szpalty w gazetach, stad optymalna szerokość książki. Zbyt szeroko rozciągnięty paragraf źle się czyta, ponieważ powrót oczami do początku kolejnej linijki wymaga dużego ruchu.

Można rozciągnąć forum na szerokość i do 4K :wink: ale proponuje dajcie szanse takiemu układowi. Wiem co robi magia przyzwyczajenia, ale może a nóż okaże się ze tak jest faktycznie wygodniej? :wink:

Hej,

Tylko gdy mamy do czynienia z mniejszą szerokością, posty robią się dłuższe, a to oznacza zwiększone przewijania. A gdy temat jest wybitnie rozbudowany, to można kręcić i kręcić. Ale z drugiej strony albo scroll albo oczy. :slight_smile:

PS. Tomek, chyba prawy alt Ci się zaciął. :smiley:

Pozdrawiam,

Stawianie polskich krzaczków na tablecie to za duże wyzwanie jak dla mnie :wink:

W domyślnej szerokości nowe forum to koszmar rozdzielczości FHD, wygląda to  jak powrót do 18 wieku ery informatycznej, pęd do mobilności forum też bym przemilczał, zacznijmy od tego, że jednak serwujemy tu treści, raczej, stricto Desktop.

Jednak, ja to się mówi, dla chcącego nic trudnego, skoro upieracie się przy stylu rustykalnym :stuck_out_tongue: to proponuję dodać na dole strony opcję rozszerzającą widok do 95% szerokości stosowanego ekranu dla tych, którzy jednak preferują widoki z wieku 21 - FHD :wink:

Ale nie jest wygodniej. I już nie chodzi tu tylko o moje przyzwyczajenia ale naprawdę na FullHD wygląda to naprawdę źle. 

Fajnie by było jakbyście nie decydowali za userów co jest wygodniejsze, tylko dali wybór. Nie po to mam monitor fullHD żeby oglądać białe tło na połowie jego szerokości.

Ja również uważam że to wygląda źle a na swoim FullHD mam ~300px z prawej strony zarezerwowane na pasek boczny a i tak, strona jest za wąska. Nawet na 15" 1366x768 wygląda lepiej na szerokości 95%.

No cóż, ja się z tym nie zgadzam :slight_smile: Uważam, że rozciąganie tekstu na szerokość bez ograniczeń wygląda źle i jest niewygodne w czytaniu. Jeśli spojrzycie na inne nowoczesne fora, wszystkie mają ustaloną szerokość. Podobnie sprawa wygląda z serwisami internetowymi. Nie jest to przypadek ani niedopatrzenie.

Gusta są jednak różne i może pewnym wyjściem będzie możliwość ustalenia sobie indywidualnie szerokości forum - zobaczymy, co da się zrobić :wink:

Co do argumentu, że “serwujemy tu treści, raczej, stricto Desktop” to nie skomentuję go, ale ROTFL :P Liczba użytkowników przeglądających treści z urządzeń mobilnych bardzo rośnie, już teraz jest duża i nie ma znaczenia, jakiego rodzaju są to treści - o desktopach, komórkach, kotach czy fizyce kwantowej :wink:

Skoro “treści stricto desktop” są nie wystarczające, to może zastanowicie się jak forum wygląda w rodziałce 4K :P, która staje się coraz bardzie popularna.

 

Jeśli mogę coś dorzucić od siebie: przy takich wysokich rozdzielczościach zwykle stosuje się już jakieś skalowanie (ekrany high DPI) więc problem białych pasków się zmniejsza. Współczesne notebooki mają często domyślnie nawet 200% skalowania. Ja korzystam z rozdzielczości 2560x1440px i forum zajmuje mi na szerokość niemal cały ekran (niewiele brakuje).

Ale tak jak pisał Tomek, słuchamy Was i słyszymy że problem jest, więc będziemy próbować go rozwiązać tak aby wszyscy byli zadowoleni :wink:

I to jest to, co właśnie chciałem usłyszeć :slight_smile: