Wykop Effect i obciążenie hostingu

Hej!

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to jest z obciążeniem serwerów i wykop effectem? Załóżmy mam sobie stronę na jakimś małym hostingu nagle dostaje się jakiś wykop na główna z linkiem do tej strony i wciągu jednego dnia strona dostaje koło 20k odwiedzin (to jest chyba średnia na antyweb znalazłem :slight_smile: ). I co teraz? Czy serwery szybko się wykaszaniom z powodu obciążenia czy to zależy od wykorzystanego transferu? Mam hosting na linuxpl.com, najtańszy i się zastanawiam czy on ma szanse przetrwać. Jeżeli nie, to co polecacie?

Pozdrawiam,

QWAK

Może ci zeżreć transfer na przykład.

No ale jeśli nie zje (załóżmy plaintext) to czy serwery na takim hostingu po prostu odetną stronę bo wytwarza zbyt duże obciążenie?

Plaintekst to nie do końca, bo zawsze to są chociażby obrazki z layoutu czy jakaś prosta grafika gdzieś. Zakładając, że masz wykupiony najtańszy plan na Linuxpl.com, to może się tego uzbierać i potem zabraknąć.

I to też właściwie zależy od wymiaru tego „efektu”, bo musiałbyś faktycznie znaleźć się w jakimś top, żeby wygenerować aż takie obciążenie, by „plaintekst” wykończyć. Przypuszczam, że raczej nie będzie problemem „standardowy” „Wykop effect”.

Ok, dzięki :slight_smile: Tak tylko teoretyzuję z tym wykopem :wink:

Ale czy w takiej sytuacji przychody z reklam nie wzrosłyby na tyle, żeby koszt dopłaty za transfer się zwrócił?