Wyłączać Kasperskiego podczas gry?

Witam,

mam kaspersky internet security 2009 i mam pytanie czy dużo da jeśli podczas gry go wyłącze?

czy dużo polepszy mi to szybkość gry i nie będzie się zacinać (jeśli się zacinała)?

czy to jest prawda, że KIS zżera najwięcej pamięci i spowalnia system i komputer??

Czekam na odpowiedzi bo mam wrażenie, że ciągle coś muli i spowalnia mój komputer.

Pozdrawiam

tabo89

Dla działania gry to nic nie pomoże, jedynie narazi twój komputer na niebezpieczeństwo. To nie prawda że zżera dużo ramu i spowalnia kompa. Sam mam tę wersję i komp chodzi normalnie nawet w grach, a nie mam super kosmicznej maszyny. Fakt, nie wszystkie gry chodzą mi tak jak powinny, jest to jednak wina mojego sprzętu. Myślę że u ciebie też tak będzie. Komputer na którym chcesz uruchomić te gry może nie podołać ich wymaganiom, możesz też mieć zainfekowany komputer.

Osoby, które wadliwie się wypowiadają o KIS 2009 to zapewne osoby, które nasłuchały się plotek lub same je stworzyły, bądź też użytkownicy wcześniejszych wersji, które faktycznie spowalniały kompa. Od wersji 2009 to się jednak zmieniło. Wersje 2009 są o wiele lżejsze i zoptymalizowane. Już niedługo pojawi się polska wersja Kaspersky 2010 i można do niej sobie zaktualizować jak ma się ważną licencję :smiley:

Dodam tylko że w wersji KIS 2010 jest specjalna opcja dla “graczy”,zapewne minimalizująca wpływ ochrony na wydajność,ale jak to działa w praktyce nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze nie miałem z owej opcji okazji skorzystać.

Tzn jak już wyjdzie polska wersja KIS-a 2010 to wyskoczy mi, że jest do pobrania taka aktualizacja w KIS-ie 2009??

jak poustawiałeś wszystko na maksa, to naprawdę może zmulić, przykładowo, wejdziesz do folderu ze spakowanym plikiem i on ci wypakuje w tle całe archiwum, i będzie skanował, ale jak ustawiłeś na minimum to będzie dobrze, ja tak mam i wirów nie mam, dobra zapora jaką ma kaspersky powinna zablokować większość zagrożeń

Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie wszystkiego na “zalecane” a jeśli z komputera korzystają dzieci to także kontrola rodzicielska, ta z KIS 2009 nie powinna spowalniać internetu itd. poza tym zawsze można zalogować się na profil Rodzic

Ok, dzieki za pomoc, czekam na KISa 2010.

Przy grach bede wylaczal, bo nie mam najlepszego sprzetu.