Wyłączanie się komputera przez filmy HD na YouTube Itp str

Witam,

Kilka tygodni temu spalił mi się zasilacz (AMACROX WARRIOR AX-450 PNF) . Komputer przez 2 msc (Kwiecień-Maj) regularnie się wyłączał przy czym pojawiał się dźwięk ostrzegawczy z płyty głównej (1 krótki - dotyczy kości pamięci). Kiedy tak się działo? jak tylko włączałem jakiekolwiek strony z filmikami HD (720p i 1080p) lub otwierałem strony z filmikami w nowym oknie (x3,x5) i to nie w HD lub gdy zaczynałem skanować komputer programem antywirusowym lub gdy sprawdzałem specjalistycznymi programami podzespoły komputera (pamięć, dyski), czyli wtedy kiedy następowało największe obciążenie procesora. Najdziwniejsze jest to, że gdy włączałem filmy HD (720p i 1080p) z dysku twardego to nic się nie działo. Jest to dla mnie nie zrozumiałe. Niestety nie miałem czasu zawieźć komputera do serwisu, a dużo też nie korzystałem z niego tylko w nocy po pracy i po jakimś czasie szlak trafił zasilacz od tego ciągłego włączania i wyłączania komputera :-/.

( W Lutym 2011r. oddałem komputer do serwisu z tymi samymi objawami. Diagnoza była następująca: popsuły się dwie kości pamięci (2x1GB) i dlatego komputer się wyłączał.

Po odebraniu komputera do Marca miałem spokój, wszystko chodziło dobrze.)

Na początku Czerwca kupiłem nowy zasilacz, stary wyrzuciłem i zamontowałem nowy. Komputer porządnie wyczyściłem i sprawdziłem, czy wszystko jest dobrze podłączone (OK).

Od razu włączyłem komputer, wszedłem na Youtube, włączyłem jakiś teledysk w HD i po niecałej minucie usłyszałem dźwięk ostrzegawczy z płyty głównej (1 krótki - kości pamięci ) i nastąpiło SHUTDOWN!. Spodziewałem się, że problem zniknie :-/ niestety myliłem się.

Kilka dni temu wkurzyłem się i kupiłem 2x 2GB 100% sprawnej pamięci takiej samej jaką miałem wcześniej (Kingston DDR2 667MHz CL5 > KVR667D2N5/2G < ).

Pomyślałem, że może to znów wina kości pamięci, przecież płyta cały czas informowała mnie, że coś jest z kościami nie tak. Niestety znów się myliłem :-(.

Problem nie zniknął. Uruchomiałem komputer na innej baterii (z używanego kompa), bez zmian.

W czym jest problem ?!. Liczę na to, że jak zwykle na forum dp. uda się rozwiązać mój problem :-).

Pozdrawiam.

Dodane 26.06.2011 (N) 6:33

Maszina

>>Serce: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ # 3.11 Ghz

_______________________________________________________

>>Płyta główna: NF UltraII-M2 /NF SLiII-M2 /NFII -M2

_______________________________________________________

>>Pamięć Ram: DDR2 (3x1GB) 667Mhz PC2-5300 CL-5 KINGSTON KVR667D2N5

_______________________________________________________

>>Karta graficzna: Radeon™ X1950 PRO 512MB GDDR3 256bit

_______________________________________________________

>>Dysk twardy: SAMSUNG HD502HI > 500GB

_______________________________________________________

>>Napęd: DVD SAMSUNG SH-S203B

_______________________________________________________

>>Chłodzenie: COOLER MASTER

_______________________________________________________

>>Zasilacz: Tacens Radix 450W

_______________________________________________________

>>Obudowa: Cooler Master ELITE BLACK 332

_______________________________________________________

>>Monitor: SAMSUNG 2693HM 26’cali

_______________________________________________________

>>Dźwięk: Głośniki 5.1 Modecom MC-5050 black 99RMS

_______________________________________________________

>>Karta Muzyczna: Creative Sound Blaster 5.1 Digital Live!

_______________________________________________________

>>Karta Sieciowa 3Com 3C996B GIGABIT

_______________________________________________________

>>Karta Sieciowa --------------------------

_______________________________________________________

>>Klawiatura: LOGITECH Media Keyboard 600

_______________________________________________________

>>Myszka: A4Tech XL-750F

_______________________________________________________

>>BIOS: PHOENIX AWARD - 02/12/2008-NF-CK804-6A61FD4FC-00-None

_______________________________________________________

Dodane 26.06.2011 (N) 6:51

ZAWSZE PRZY WŁĄCZANIU KOMPUTERA NA EKRANIE STARTOWYM POJAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE INFORMACJE:

Warning! CPU Over Clock Fail!

Please re-starting CPU Frequency in the CMOS setup.

Zmieniałem baterie, przestawiałem zworkę - nic to nie pomogło. Dalej jest tak samo.

Zapodaj tutaj zrzut ekranu z CPU-Z, proszę.

MIałem niedawno ten sam problem objawy te same co do joty. Wymiana procesora i działa jak nowy. Spróbuj podmienić od znajomego lub z prośbą w serwisie.

Zrzut z CPU-Z:

http://imageshack.us/photo/my-images/827/cpuzcpuj.jpg/

Z tego co widzę, procesor jest lekko podkręcony.

Proponuję - na chwilę - przywrócić go do wartości fabrycznych i przekonać się, czy problem nadal występuje.

Przede wszystkim obniżyć napięcie, bo to gorsza seria tego Athlona (F2). Fabryczna wartość napięcia na rdzeń to 1.30/1.35 V.

Czyli ponad rok temu kupiłem podkręcony procesor o czym w aukcji nie było mowy :? . Wątpię żeby to pomogło dlatego, że w tym roku dopiero mam takie problemy. W ubiegłym roku nic się nie działo po mimo tego, że procek był ten sam :? /

JAK PRZYWRÓCIĆ USTAWIENIA FABRYCZNE PROCESORA ?

Trzeba pogmerać w BIOS.

Mam nadzieję, że coś ci mówi ta nazwa? Jeśli nie, lepiej poprosić jakiegoś ziomka :slight_smile:

Spokojnie, proc jest tylko nieznacznie podkręcony. Ale istnieje możliwość, że właśnie jego żywot dobiega końca.

Grzebałem trochę w Biosie i moim zdaniem wszystko wygląda OK tzn. taktowanie procesora 3100 Mhz.

Co w takim razie jest podkręcone/zmienione? napięcia?

ZRZUT Z BIOSA USTAWIEŃ PROCESORA, NAPIĘĆ ORAZ TEMPERATURY PODZESPOŁÓW:

http://imageshack.us/photo/my-images/15 … 160my.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/860/imag0161u.jpg/

Skusiłem. Nic nie jest podkręcone.

Lista beep-kodów BIOS Phoenixa

Dodane Pn, 2011/06/27, 0.43

Przyjrzyj się kondensatorom elektrolitycznym na płycie głównej. Jeśli są “spuchnięte”, to one są przyczyną tego problemu.

wpis na temat ich wymiany

Tylko dla komandosów! :wink:

Kondensatory na płycie głównej są OK. Niestety na karcie graficznej jeden kondensator jest spuchnięty i jest na nim ślad po wycieku elektrolitu.

(Kondensator) > http://imageshack.us/photo/my-images/12 … esize.jpg/

  • Czy to jest przyczyną SHUTDOWN ?

Dlaczego w tabeli BEEP CODE nie ma jednego krótkiego/długiego dźwięku ?! Co on może oznaczać?

Dodane 27.06.2011 (Pn) 4:25

Gdzieś na forum wygrzebałem coś takiego:

Jeśli faktycznie dotyczy pamięci, to co oznacza dokładnie ten błąd ? Czy chodzi o jakąś pamięć biosu/płyty głównej czy RAM ?

Wyciągnij tę kartę, zamontuj inną i przekonaj się, czy problem nadal występuje.

Analizę “piszczałek” :wink: proponuję odłożyć do momentu po próbie z inną kartą.

Problem występuje nadal :-x . Nie mogłem nawet zainstalować sterowników!. Po kilku min.wyłączało mi kompa!. Także nic nie udało mi się zainstalować. Brak sterowników karty graficznej…pfff #-o

Podmieniłem też płytę główną na ABIT KN9S. Tutaj pojawiło się jeszcze więcej problemów :smiley: .

Po podłączeniu ABITA:

  • porty usb wykrywa tylko w pierwszym etapie uruchomienia dzięki czemu mogę wejść do BIOS-u

  • po włączeniu komputera (windows) nie widzi myszki ani klawiatury w żadnym porcie

  • po kilku próbach restartu/wyłączenia, komputer nie dochodzi już do procesu ładowania Windowsa(profilu) wszystko

zatrzymuje się zaraz po pojawieniu się tła ABIT z opcją wyboru BIOSU, pojawia się czarne tło z mrugającą białą kreską.

  • po kilku minutach pojawia się słynna syrena (dźwięk z płyty głównej). Wszystko w 100% dobrze podłączone, sprawdzałem i poprawiałem dwa razy.

Podłączone podręcznikowo. U innych użytkowników takie objawy oznaczały źle podłączone chłodzenie procesora. Inni piszą na forach, że syrena informuje o

przegrzewaniu się podzespołu komputera lub o złych napięciach.

Nie wiem co mam robić. Wszystko się komplikuje :? . Nie chcę zawozić komputera do serwisu bo to oznaczałoby, że się poddałem :smiley: .

Szkoda, że nie mam jakiegoś drugiego procesora AM2 to bym już wiedział co jest przyczyną tych restartów/dźwięków. Czyli została płyta lub procesor.

Jest jakiś program, który zrobiłby diagnozę procka lub płyty ?.

Dodane 28.06.2011 (Wt) 14:45

TEMPERATURY I NAPIĘCIA ABITA (BIOS)

http://imageshack.us/photo/my-images/101/imag0179e.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/14 … 180us.jpg/

Podmień toto -> >> Zasilacz: Tacens Radix 450W na coś innego

Jestem już coraz bardziej przekonany, że winny tego wszystkiego jest Procesor. Obserwowałem od początku do końca temp.procka. Osiągnął temp. 90 stopni w ciągu kilku minut przy czym włączyła się syrena ostrzegawcza (zgodnie z ustawieniami temp. w biosie). Temp.nadal się zwiększała więc postanowiłem wyłączyć komputer żeby nie spalić CPU. Jestem pewien w 95%, że to właśnie procesor jest odpowiedzialny za te dziwne dźwięki z płyty głównej oraz wyłączanie komputera.

Zasilacz jest nowy, został dobrany na PCFormat do mojego zestawu komputerowego. Na AMACROX było to samo także nie ma sensu kombinowania z zasilaczami.

Dodane 29.06.2011 (Śr) 5:32

PROBLEM ROZWIĄZANY =D> . NAŁOŻYŁEM NOWĄ PASTĘ I TEMP.PROCESORA NIE PRZEKRACZA 40 Stopni :smiley: . WSZYSTKO PIĘKNIE ŚMIGA.

Dziękuje za rady i odp. na moje pytania. Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam. :smiley: