Wyłączenie przeglądarki Avast Safe Zone

Witam,

Mam mam problem z wyłączeniem przeglądarki Avast Safe Zone nie da rady jej w ogóle wyłączyć, po kliknięciu WYŁĄCZ SAFE ZONE odświeża pulpit i wraca okno Safe Zone które zajmuje cały pulpit i nie da rady wejść w menu start itd… nie pomaga też menadżer urządzeń… Ma ktoś jakiś sposób na to ??? Z góry dziękuję za pomoc! Dodam że używany system do Windows Vista…

Dodane 03.12.2011 (So) 14:50

ok… udało się… po paru próbach wylogowywani udało się :wink: teraz odinstalowanie i ponowne zainstalowanie i zobaczymy… temat raczej do zamknięcia :wink: pozdrawiam

Mogę zapytać w jaki sposób się udało, bo u mnie niestety nic nie pomaga i już nie wiem co zrobić. Po uruchomieniu laptopa włącza się przeglądarka StrefaZone, ekran robi się szary i nie da się tego wyłączyć w żaden sposób nawet przez menadżera zadań. Pomocy! !!

mam ten sam problem. nie moge wylaczyc tej przegladarki. blokuje mi caly ekran. pomocy! !!

Dodane 28.12.2011 (Śr) 9:03

mfloro , Jak się udało wyłoączyc ta przegladarke?

Post sprzed kilkunastu miesięcy ale może i teraz ktoś skorzysta Otóż:

-otwieramy interfejs Avasta klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę Avasta na pasku

-z lewej strony wybieramy okienko Dodatkowa ochrona

-następnie Ochrona przeglądarki pojawią się nam wszystkie zainstalowane na komputerze przeglądarki

-klikamy na Odinstaluj a potem potwierdzamy

U mnie pomogło pozbyć się Safe Zone

zaktualizowałem VISTA do 7, ponownie zainstalowałem AVAST i pojawiło się cudo zwane SAFE ZONE, klikanie prawym przyciskiem myszy nic nie pomogło: wszedłem w START > PANEL STEROWANIA > PROGRAMY > AVAST > KLIKNĄŁEM PRAWYM PRZYCISKIEM NA AVAST I KLIKNĄŁEM ZMIEŃ > PO UKAZANIU SIĘ KOMPONENTÓW AVASTA ODZNACZYŁEM SAFE ZONE > KLIKNĄŁEM KONTYNUUJ, ZAŚ AVAST ZAKtUALIZOWAŁ SIĘ JUŻ BEZ WSPOMNIANEGO CUDA

szukałem w pomocy , ale nie mogłem znaleźć bocznego paska.

Więc po prostu wyznaczyłem inną przeglądarkę Operę i ją wybrałem na domyślną.

A na stronie avast jest ankieta po angielsku i tam wpisałem,że program wolno działa i komputer nie może się wyłączyć. I program podsumowałem jako zły. 

Jak próbowałem w Control Panel to się to zadanie zawiesza, odczepił sią Avast Safe Zone jako domyślny jak ustanowiłem Operę.

Control Panel się wieszał jak była właczona przeglądarka Safe Zone, ponowiłem próbę odinstalowania jak SAfe Zone był wyłączony i poszło dobrze.

Avast sam robi skan pamięci i znajduje jakieś spowolnienia systemu ale żeby je usunąć trzeba wykupić subskrypcję po kilka złotych na miesiąc.