"Wyłączenie" słuchawek bez ich mechanicznego wyciągania

Witam. Jestem osobą z hmm pewnym stopniem niepełnosprawności ruchowej i niestety nikt o mnie nie pomyślał w kwestii mechaniczno komputerowej.

Bywa ,że czasem mam ochotę posłuchać muzyki na słuchawkach (ze względu na domowników) a czasami podczas gier chcę aby dzwięk płynął z głośników (z monitora, jeśli to ma znaczenie).

Najprostszym rozwiązaniem rzecz jasna jest wyciągnięcie - wsadzenie słuchawek. U mnie jest to problemem więc pytanie na dziś brzmi : czy da się wybierać między źródłami dźwięku bez mechanicznego usuwania słuchawek?

Mając słuchawki podłączone, chce na komputerze mieć opcję wyboru tego źródła.

Czy może znacie inne wyjścia, które dadzą taki sam efekt ?

Fenks :slight_smile:

Tak można,

  1. jaką masz kartę muzyczną i program ją obsługujący

  2. jakie masz słuchawki

  3. czy głośniki masz zintegrowane? czy odzielne

W większości nowych płyt głównych są osobne wyjścia dźwięku z przodu (panel przedni) i z tyłu. W managerze głośności powinna być możliwość wyboru wyjścia dźwięku, ew wyciszenia np głośników w monitorze. Można to też rozwiązać przy pomocy rozdzielacza z jednego na 2 jacki, choć trzeba się liczyć z pewną utratą jakości dźwięku.

Hm widnieje coś takiego jak Realtek HD Audio. reszty się dowiem.

Phenom, w panel sterowania > dźwięki i urządzenia > ustaw. głośników > słuchawki sterero zapewne.

podłączyłam - chodzi. teraz znowu chcąc z głośników, weszłam w powyższe ale dałam głośniki w monitorze. dźwięk jest nadal na słuchawkach. hm

Nie w panelu sterowania ale właśnie w ustawieniach Realteka to się zmieniało, niestety nie mam tego przed oczami w tej chwili.

a ja mam te zakładki

efekt dźwiękowy

mikser

wyjście/wejście audio

mikrofon

cośtam 3d.

jest coś takiego

wycisz wyjście panela tylnego gdy podłączone są słuchawki panela przedniego co znaczy tyle co “po podłączeniu słuch. pan. przed. automatycznie wyciszy pan. tyl.” . to było zaznaczone, teraz odznaczyłam.

ale to i tak niewiele zmienia.

Powinna być jeszcze regulacja głośności słuchawek, ale to też zależy czy masz XP czy Vistę/W7 bo tam niestety ustawienia różnią się bardzo.

A xp mam. Niet, w tym programie nie widzę czegoś takiego

A słuchawki są podłączone właśnie do przedniego panelu, czy inaczej?

Nie mam pojęcia czym ma byc panel i jeden i drugi. Słuchawki są. Podłączone. Do monitora. End

Przedni panel to przód obudowy komputera, tam gdzie naciskasz power :slight_smile: Gdzieś tam (choć nie koniecznie, nie wszystkie obudowy go posiadają, ale większość) powinny być dwa gniazda mini jack - na słuchawki (zielone) i na mikrofon (różowe) często pod klapką i w okolicy portów usb. Spróbuj je przełączyć tam i zobacz czy potem możesz regulować głośnością (powinno być włączone autowykrywanie podłączonych urządzeń w ustawieniach Realteka, jest tam gdzieś ta opcja).

Wszystko bardzo fajnie. Jednak gdybym mogła korzystać do woli z panelu przedniego, to nie było by tego wątku. Istotą jego jest, że używanie słuchawek ma być mobilne a najwygodniej jest do monitora. Jakby to… Słuchawki są za krótkie, ażeby przetrwały drogę panel przedni - me ucho lub dwa. I ogólnie, wszystko co związane z panelem przednim odpada, bo to powyżej mych możliwości. Jeśli miały by tkwić tam ciągle.

Chyba, że mam je tam wsadzić jednorazowo, to ok. :slight_smile:

No właśnie tam miałby by zostać…

Z tego co zrozumiałem to wejście słuchawkowe jest na obudowie monitora? Jaki to jest monitor (marka i model)?

http://monitory-lcd.magazyn.pl/monitory … -19srebrny

Wejście słuchawkowe jest na obudowie monitora, podpinając słuchawki monitor automatycznie wycisza głośniki. Odbywa się to tylko przy udziale monitora, bez udziału komputera. Z poziomu Windows raczej nie można nic zrobić, chyba że masz zainstalowane jakieś oprogramowanie do monitora. Skłaniałbym się ku temu, aby szukać rozwiązania w ustawieniach monitora w menu monitora.

P.S

Znalazłem instrukcje do tego modelu i niestety nigdzie w ustawieniach nie ma opcji typu “pozostaw włączone głośniki po podłączeniu słuchawek”. W ten sposób nic się nie da zdziałać. Można tylko, jak wspominał Phenom, podłączyć słuchawki pod panel przedni, ale skoro są za krótkie to odpada :frowning:

a to klapa. mogłabym przyłączać słuchawki sama do monita, no ale musiałabym go mieć 10 cm od nosa więc odpada też :smiley: . no trudno ale dzięki za pomoce :slight_smile: