Wyłączenie "testu zgodności" w Win XP

Witam. Niedawno zainstalowałem Windows XP z SP2. Jestem użytkownikiem Neostrady i używam także cFosa. Zdziwiłem się bardzo, gdy podczas instalacji cFos’a pojawił się napis mówiący mniej więcej, że “to oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP” i jakieś enigmatyczne słowa o certyfikatach korporacji Microsoft. Nacisnąlem “Ignoruj i instaluj mimo to” Mam w związku z tym pytanie. Czy takie komunikaty będą mi za każdym razem jak coś instaluję wyskakiwać no i przede wszystkim jak to wyłączyć?

Hmmm ja tak mam tylko kiedy instalowałem stery do wi-fi. Oprócz tego nigdy z takim komunikatem się nie spotykałem.

Ten komunikat pojawia się wtedy, gdy instalowany sterownik urządzenia nie ma prawidłowego podpisu cyfrowego, wystawianego przez Microsoft. Podpis taki świadczy głównie o tym, że sterownik pochodzi z zaufanego źródła (nie stanowi zagrożenia dla komputera i/lub systemu) a przy okazji świadczy o tym, że sterownik przeszedł testy WHQL i będzie działał co najmniej poprawnie w systemie.

Sprawdzanie zgodności certyfikatu i ewentualną akcję kreatora dodawania urządzenia możesz ustawić we właściwościach systemu, na zakładce Urządzenia, przycisk ‘Podpisywanie sterowników’

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … d81dcf441c

P.S. Wybranie opcji ‘Ignoruj - zainstaluj…’ jest w większości przypadków bezpieczne, ale warto zostawić domyślną, czyli monit i dopiero potem instalacja. Bywa i tak, że nie ma wyboru, podpisany sterownik nie jest dostępny (certyfikacja jest stosunkowo droga i nie każdy ma ochotę za to płacić) i trzeba instalować niepodpisany, ale przynajmniej warto o tym wiedzieć. Choćby w przypadku gdy później będą (mogą wystąpić, choć oczywiście nie muszą) jakieś kłopoty ze stabilnością systemu- wiadomo od czego zacząć poszukiwanie sprawcy :slight_smile:

Acha. Zapomniałem wspomnieć o jednym. W tym menu z podpisem cyfrowym starałem się zaznaczać “ignoruj”. Wciskałem OK, ale i tak wracało do ustawienia “Ostrzegaj” przy kolejnym uruchomieniu “Opcji podpisywania sterownika” :confused:

Ludzie pomocy… !!

Panel sterowania >> Opcje internetowe >> Zabezpieczenia >> Internet >> poziom niestandardowy >> zaznacz włączyć Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików

:slight_smile:

Tak tylko to dotyczy ustawień internetowych a nie do systemu… Ja już pobrałem to co muszę… tylko nie mogę tego teraz zainstalować przez wyżej wymieniony problem

ja wiem do czego to służy

a zaznaczyłeś tak jak podałem?

:slight_smile:

tak lecz niestety nie pomoglo. Jakieś inne pomysły?