Wymiana baterii w płycie głównej

Cześć,

Na wstępie chciałbym wspomnieć, że spóźnia mi się zegar systemowy i prawdopodobnie oznacza to, że bateria na płycie głównej zaczyna szwankować.

Czy jeśli nie wymienie owej baterii, to będą wiązały się z tym jakieś większe konsekwencje?

Pozdrawiam

Usunięcie zapisanych informacji w biosie. Uruchamiasz za pomocą DEL przy uruchamianiu, jak nie wiesz jak ustawić porób sobie zdjęcia obecnych ustawień, ale jeśli Ci naprawdę pada bateria to i tak nie ma to większego sensu bo i te dane są czyszczone

Z Twojego postu wywnioskowałem, że jeśli nic z tym nie zrobię, to usuną się informacje

zapisane w biosie. Tak?

Czy to może w jakikolwiek sposób zakłócić prawidłowe funkcjonowanie komputera (oprócz tego nieszczęsnego zegara)?

Pozdrawiam.

Po porostu po wymianie dajesz ustawienia default i tyle. Baterie możesz sprawdzić sobie miernikiem jakie ma napięcie. :slight_smile:

Chłopie, nad czym się tu wiele zastanawiać? Przecież to koszt marnych paru złotych :slight_smile:

Oprócz zegara, może zakłócić to pracę aplikacji, które z niego korzystają, np. programów antywirusowych.

I głównie o to mi chodziło:

Chciałem się dowiedzieć, czym grozi ‘olanie’ wymiany baterii.

Czy coś poza tym, że programy antywirusowe nie będą działały poprawnie?

Poza tym wszystkie inne, które np. korzystają z zegara by ustalić pozostały czas do końca ‘triala’. Nic innego jak na razie nie przychodzi mi do głowy :slight_smile:

No to przypuśćmy, że nie korzystam z antywirusa ani z programu w wersji ‘trial’.

Czy brak zmiany baterii może przeszkadzać w korzystaniu z komputera?

Mam na myśli różnego rodzaju restarty komputera, blue screen’y, ‘zawiechy’ etc.

Pozdrawiam

Moim zdaniem - nie.

No i tego chciałem się dowiedzieć ;]

Dziękuję za informację.

Jeśli jednak ktoś by wiedział coś więcej, niech się podzieli swą wiedzą.

Dziękuję i pozdrawiam.

Jeszcze za czasów mojego starego komputera stacjonarnego miałem trefną baterię i największym problemem było każdorazowe naciskanie F2, żeby przepuścić zresetowane ustawienia BIOSu do dalszego bootowania :lol:

Pozdrawiam.