Wymiana części na nowsze ?!

Witam mam komputer który jest nie najnowszy a chciałbym powymieniać części (nie wszystkie) dołożyć trochę ramu i wymienić Kartę graficzną oraz dysk.

Na co można wymienić te rzeczy przy aktualnych podzespołach.

***Windows 7 Professional 64-bit SP1    -    system

***AMD Phenom II X6 1050T     -    procesor
     Technologia Thuban 45nm

***8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)    -    RAM

***ASUSTeK Computer INC. M4N68T-M-LE-V2 (AM3)    -    Płyta główna

***Acer G225HQ (1920x1080@60Hz)    -    Karta graficzna
     512MBNVIDIA GeForce 9600 GT (Gigabyte)

***11GB KINGSTON SV300S37A12 SCSI Disk Device (SSD)    -    dysk

***ASUS DRW-2014L1 ATA Device    -    Napędy optyczne

No niestety RAMu nie dołożysz, bo masz tylko dwa sloty na mobo co najwyżej sprzedaż starej i zakup 2x8 GB. Jaki budżet? Jak duży dysk potrzebujesz i do czego po rozbudowie komputer ma służyć?

 

Z grafiką bym się wstrzymał, bo “czerwoni” prezentują tańsze karty graficzne w przyszłym tygodniu.

Tak chciałbym sprzedać stary RAM i zakupić nowy 

Budżet to do okolo 2000-2200 zł

Dysk 1TB taki aby utrzymał nagrywki, programowanie i duże ilości plików

Komputer ma służyć do Programowania i nagrywania (Także z gier).

Nic bym nie robił z tym komputerem z takim budżetem.

Co da się wykorzystać - obudowa, może zasilacz, napędy, może Win7(10 do dzisiaj),

reszta szybko na allegro…

 

Z takimi pieniędzmi złożysz przyzwoitą jednostkę a co ważne, świeżą w każdym aspekcie.

Potrzebujesz płyty, proca, RAMu, dysku, karty graficznej. Budżet zależy od kwoty jaką chcesz wydać na nową kartę graficzną, bo to co ci zostanie możesz w miarę płynnie rozdysponować na resztę części.

Tak jak radzi dark_jedi do gier i nagrywania tylko Core i5, al z takim budżetem problem może być z grafiką, a nie wiemy jakiej marki i mocy masz zasilacz bo i on może się nie nadawać. Płyta pod Intela około 300 zł i5 około 900 zł ram -350, dysk 1 TB -200 (Toshiba talerzowy), a jeszcze o grafice pod gry nie wspomniałem(min. gtx 960 2gb za 800 zł). Za swoje części dostaniesz maks 450 zł na Allegro (płyta, ram , procek, grafa).

 

SSD pod system i programy sobie zostaw, a za jakiś czas wymienisz na większy.

W takim razie prosiłbym o podanie dobrej płyty, proca, Ramu, dysku i karty graficznej do ok.  2000

 

 

Do 2000 zł będzie ciężko z Core i5, GTX 960, i 16gb ramu.

Dysk talerzowy to na pewno Toshiba DT01ACA100, w Seageta nie daj się wrobić, bo to sam szajs mi jeden rozleciał się po 200 godzinach pracy, druga połowa powierzchni to same bady.

 

Części mogą być używane (tylko nie zajechane). W razie czego to poprosiłbym o linki.

Co myślicie o Intel Core i3-6098P (3600 MHz, Skylake, 3 MB cache) ?

A grafika to może https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-950-oc-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-2x-dvi-dp-gv-n950wf2oc-2gd-707403/ ?

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-2x8gb-2400mhz-ddr4-cl16-bls2c8g4d240fsa-690549/

?

Grafika może być, ale na Full HD to raczej bym nie liczył w grach 2015/2016. Co do Skylake się niestety nie wypowiem, bo osobiście w akcji żadnego nie widziałem i nie chcę wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że będzie jak z grafiką o full hd nie ma co myśleć. GAMEDEBATE wskazuje że minimalne wymagania nowych gier przekracza o 20-30 %. I jest słabszy o 30% od i5 3generacji i5-3330. Czyli za jakiś rok by trzeba było wymienić na i5. I w wydajności jest porównywalny z twoim obecnym procesorem.

 

Na youtube jest gameplay z gtaV z takim procem i grafiką. Maks 45 fps na rozdzielczości hd i ustawieniach niski/średni. A Wiedźmin3  na taki samych ustawieniach od 40 do 54 fps.

 

Można by spróbować z i5 czwartej generacji na allegro i5-4570 lub i5- 4590, ale to koszt około 600 zł za używkę.Jednak są o 50 % wydajniejsze od tego i3.

Czy mógłbyś stworzyć zestaw tych 3 podzespołów który byłby wydajny.

Inaczej - zestaw do kwoty nieograniczonej ale w miarę normalnej.

Procesor - max 600-650

Grafika - max 700-900

Pamięć - max 200-300

Części mogą być używane.