Wymiana switcha zarządzalnego - co kupić?

Witam,

obecnie w mojej domowej sieci działa switch NETGEAR GS724Tv2. Jest to dosyć stary switch, ale działa dobrze.
Wczoraj dowiedziałem się, że dostanę bonus w pracy na koniec miesiąca i myślę o wymianie switcha na coś nowego.

 

Ilość portów? Obecny switch ma 24 porty. Nowy może mieć tyle samo lub więcej.

PoE? Hmmm mam kilka urządzeń z zasilaniem PoE, ale obecnie każdy ma swój adapter więc PoE w swichu chyba jest zbędne? Czy może lepiej gdy PoE jest w switchu?

Wymiary 1U 19 cali.

 

Osobiście myślałem o NETGEAR GS724Tv4, ale wolałbym troszkę dołożyć i kupić jakiegoś NETGEAR, ale w wersji v5. Tylko który?

Drugi switch o jakim myślałem to Ubiquti EdgeSwitch LITE 24 port. Z tej firmy posiadam jużrouter EdgeRouter Lite-3 i access point UAP-AC-PRO. Jestem bardzo zadowolony z ich pracy. ZERO PROBLEMÓW!!! :slight_smile:

 

Może wy polecicie jakiś zarządzalny 24 portowy switch?

Mikrotik Cloud Router Switch CRS226-24G-2S+RM - http://routerboard.com/CRS226-24G-2SplusRM

Nigdy nie miałem przyjemności pracować na sprzęcie Mikrotika. Prezentuje się bardzo fajnie i ten wyświetlacz z informacjami. Bardzo przydatna rzecz! 

Poczytam trochę o nim i zobaczę co i jak.

 

Na razie czekam na dalsze propozycję.

Jak chcesz z PoE to GS728TP-500EUS (v5). Unikaj v3, w sofcie jest jakiś bug i z innej podsieci bez NATowania pakietów nie dostaniesz się do panelu zarzadzania. 

Unifi ma pasywne PoE, wiec samo wpięcie go do portu PoE go nie zasili. Tu potrzebny będzie konwerter. 

A powiedź roobal czy jest sens kupowania v4? Czy właśnie lepiej dołożyć i brać v5?

Z PoE w switchu rezygnuję, bo i tak oprócz UniFi mam jeszcze kamery IP również z pasywnym PoE. Zapomniałem o tym całkowicie. 

Dużej różnicy między v4, a v5 nie ma, ale ja osobiście brałbym v5.

Po pracy muszę poszukać coś z v5, ale bez PoE.

Nie wiem czy wystarczy kaski na v5… Jeśli nie to będzie v4.

 

Roznica w cenie jest dosyć duża. V4 mogę kupić za 105 funtów, a v5 z PoE muszę zapłacić około 260 funtów. Różnica dosyć spora. Tego Ubnt Edgeswitch 24 porty mogę kupić za 170 funtów.

V5 wychodzi trochę drogo, a muszę pamietać, ze ten switch jest do mojej sieci domowej, a nie do pracy np do małego biurowca. 

W Polsce chyba, aż takich różnic nie ma. Musiałbym się zorientować. W firmie kupujemy tylko v5, ale to zrozumiałe i wydaje mi się, że jak trafiałem na v4, to cena była chyba taka sama :wink:

A powiedz jak w tym v4 mrugają diody led od aktywności portu? Bo w tym v2 ledwo widać aktywność co mnie trochę denerwuje.

 

Świecą mocna i mrugają w zależności od przesyłu danych. Jak port wynegocjuje 100Mb/s, to świeci na pomarańczowo. 

Hejka,

 

wczoraj miałem okazję kupić switch NETGEAR GSM7224v2 w naprawdę dobrej cenie i się skusiłem.

Od wczoraj switch pracuję w mojej sieci i nie ma żadnych problemów.

 

roobal co myślisz o tym GSM7224v2?