Wysokie obroty wentyaltora grafiki

Bawiłem się nieco w podkęcanie procesora, ale w końcu dalem spokój. Zresetowalem ustawienia w biosie na default i pozostala mi strasznie glosna karta graficzna, w sensie wentylator wydaje sie pracowac na 100% Ja to zmienic?

Kurz? Jaka temperatura? Zużyty wentylator? Radiator może się “oderwał” i nie styka jak trzeba? Nowa pasta temoprzewodząca potrzebna?

Wyczyściłem jak należy, gram kurzu nie został. Grafika ma może z dwa lata, nvidia ge force 250GT. Czy to możliwe ze bios nawala?

Raczej nie ja bym spróbował wymienić wentylator na nowy albo zobaczyć co jest z czujnikiem temperatury

Podpinalem druga która mam (nVidia 8600), ta chodzi cichutko ale z nią jest problem bo jest uszkodzona. Kiedys zlamalem w niej ‘tranzystor’ i troche obawaiam sie ja instalowac na stale, choc komputer pracuje bez tej czesci bez zarzutów. Czy ktos mi może doradzić czy brakuja czesc stwrza jakies zagrożenie, zdjecie poniżej. Za co ten element jest odpowiedzialny?

http://img227.imageshack.us/i/captureuh.png/

Ten element co oberwałeś to jest kondensator a nie tranzystor. Myślę że bez większych problemów da się to naprawić. Kondensator powinien kosztować maksymalnie do kilku złotych.