S.M.A.R.T - interpretacja wyników

Witam,

ostatnio wymieniłem dysk w netbooku AO 722 na SSD ponieważ kilka miesięcy temu zaczęły pojawiać się problemy z uruchomieniem systemu (Windows w ogóle. Linux jako tako). Komputer tak wolno działał że nawet po zainstalowaniu Archa + Openbox na rozwinięcie menu trzeba było czekać kilkanaście sekund. Po zmianie na SSD (Samsung EVO 850 120GB) komputer dostał drugie życie.

 

Teraz zastanawiam się czy ten dysk jeszcze na coś się zda. Oto wynik z CrystalDiskInfo:

 

Przy okazji jeśli można ocenić stan dwóch innych dysków:

  1. Seagate 8 letni. w tej chwili jest na nim system:

  1. Seagate kupiony jakieś 2 lata temu. Działał dobrze (zapis powyżej 100MB/s) dopóki nie zapomniałem że jest podpięty do laptopa i przywaliłem nim o łóżko. Dopiero po 10 minutach wstał i od tamtej pory różnie działa, transfery spadły znacznie do kilkudziesięciu MB/s:

 

Dzięki z góry.

 

Dysk WD3200BPVT-22JJ5T0 - dysk ma 52 sektory niestabilne wymaga zerowania i remapu programem MHDD - http://www.pcsh.pl/poradnikremapowanie-i-zerowanie-dysku-za-pomoca-programu-mhdd-elektroda774/

  1. Dysk ST3160815AS - widać, że nie ma żadnych problemów

  2. Dysk ST500LT012-9WS142 - dysk do wyrzucenia ma uszkodzoną powierzchnię dysku (parametr 05)

Zrobiłem już zerowanie. Wynik:

W tej chwili robię remapowanie. Po ponad 2h jest niecałe 5% i szacowany czas prawie 500h. Liczba sektorów nie do odczytania zwiększa się. Czekać czy to sensu nie ma? Aktualny stan:

 

Edit: 2 godziny dalej i przeskanował tylko 36 nowych sektorów z czego 30 UNC

Dysk, który próbujesz zerować i remapować jest do wyrzucenia (parametr 01 uszkodzona powierzchnia talerza/głowica).

Trzeci dysk, do którego dałeś zrzut smart jest dyskiem, który możesz ew. wyzerować i zrobić remap + skan powierzchni (pewnie dysk seagate).

To remapowanie już anulowałem bo nic nie szło, dysk na straty.

Tak, to dysk Seagate Slim Drive. Teraz już nie będę się z nim męczył, nawet nie wiem czy da się go rozebrać bez niszczenia obudowy (nie ma żadnych śrub).

W każdym razie dzięki, temat można zamknąć.