[HTML+CSS]Wyśrodkowana pionowo i poziomo zawartość DIVa

Jak wyśrodkować pionowo i poziomo zawartość diva? Chcę za pomocą bloku uzyskać taki efekt jak kiedyś robiłem za pomocą komórki tabeli i wycentrowania jej za pomocą text-align: center i vertical-align: middle.

http://perfectionorvanity.com/2006/04/1 … niu-w-css/

Ok, stronkę znam, przykłady ciekawe, ale… jakaś alternatywa dla sytuacji gdy nie chcę ustalać konkretnych wymiarów tylko chcę aby zawartość centrowała się do rozmiarów okna z którego korzysta, czyli żeby zawartość zawsze była wycentrowana do środka bez względu na rozdzielczość w jakiej użytkownik przegląda stronę?

Jeżeli może być bez skalowania okna to CSS wystarczy, tzn. jeśli chcesz pozycjonować DIVa jeden raz, tylko po wczytaniu strony. Potem, jak user zmieni rozmiar okna przeglądarki, DIV taki pozostanie w tym samym miejscu, a co za tym idzie, nie pozostanie na środku. Ale to rzadko się zdarza :wink: Jeśli jednak chcesz ubezpieczyć się na taką ewentualność, musisz pobierać wysokość i szerokość dokumentu na bieżąco przez JavaScript.

Gotowiec CSS mojego autorstwa:

.centercenter {

	position:absolute;

	top: 50%;

	left: 50%;

}

asdasd
[/code]

Pisane z głowy więc może nie działać zbyt dobrze… W środku tego DIVa możesz wstawić sobie kolejnego i ustawić mu padding-top tak, żeby napis czy co tam chcesz wyświetlać, było idealnie na środku.

Odnośnie inline style - on tam musi być. Jeśli przeniesiesz go do CSSa, DIVek nie będzie poprawnie się wyświetlał - nie wiem dlaczego :confused:

Rozwiązałem problem.

[/code]

Ustawia zawartość diva na jego śodku. Text-align dodałem dla wyśrokowywania tekstu i obrazków. Według mnie jednak wbrew powszechnie panującej opinii div jest łatwiejszy i lepszy od tabelek do pozycjonowania strony i jej zawartości.

P.S.

Dla przypomnienia objaśnię margin. Podawane wartości to kolejno: top, right, bottom, left, czyli w podanym przykładzie jest margines 15% u góry, automatyczny po prawej, automatyczny na dole, automatyczny po lewej.