Wyświetlanie napisów na tv

podłączyłem tv do kompa (s-video|s-video + jack 3,5|2 x RCA) jako ekran pomocniczy, ustawiłem obraz i wszystko jest ok ale nie potrafię wyświetlać na tv napisów, ktoś mi polecił program Nimo50Build7 ale coś mi się pieprzy w nim i nie mogę wcale odtwarzać filmów (coś się kodeki gryzą), znacie jakiś inny program do wyświetlania napisów? szukałem w ustawieniach subedita ale nie znalazłem tam niczego

Najpierw napisz jaką masz kartę graficzną :stuck_out_tongue:

No to polecił ci ładnego syfka 8)

Wywal to czym prędzej :!:

Nie trzeba Ci całego kobylastego pakietu tylko jeden z jego składników:

DivXG400 2.83

geforce 4 mx 440

no domyśliłem się już że chodzi tylko o jakiś składnik ale nie wiedziałem który, czyli chodzi o DivXG400 2.83 ??

Nimo 50 Build 7 <- odinstaluj

zainstaluj -> K-Lite Codec Pack

…jest tam kodek DirectVobSub który ci pięknie włoży napisy

na nakładkę wideo bo o to ci chodzi

Po odinstalowaniu Nimo przeczyść rejestr np. Regleanerem, bo zawsze zostają jakieś resztki starych kodeków, po przeczyszczeniu rejestru instaluj dopiero k-lite.

zrobilem tak jak mowicie, zainstalowalem najnowsza wersje directvobsub z klite i napisow nie widac na telewizorze…;/

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 11:55

aaa działa! ten directvobsub jest odpowiedzialny za nakładanie napisów na film, ale te napisy muszę mieć identyczną nazwę jak film bo inaczej nie zadziała, napisy są wyświetlane także na tv, mam tylko nadzieję że ten kodek będzie je jakoś inteligentnie nakładał, dzięki za pomoc :slight_smile:

AllPlayer bez problemu wyswietla napisy na dowolnym ekranie na ktorym jest odtwarzany film. BSPlayer rowniez daje rade:)

sprawdzałem kilka programów i żaden nie wyświetlał sam napisów, allplayer również, widocznie jest to kwestia kodeka (chyba że nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach programu)

Problem lezy zapewne w kodekach. Wyświetl film w all player i zobacz jakie kodeki używa.

Tak.

Być może sprawę rozwiąże DirectVobSub?

DivXG400 (na niektórych kartach graficznych odwraca obraz)

:!: DirectVobSub - uważam najlepszy

FFD Show - też w ustawieniach ma dodawanie napisów

te trzy kodeki dodają napisy do filmów czyli niepotrzebne playerki-txt

napiszy z tymi kodekami sa nawet w WMP

offca odnośnie ALLPlayer :stuck_out_tongue:

to proponuję odrazu go zamienić na SubEdit Player

http://www.subedit.prv.pl/

sory za offtopa - AllPlayera uzywam przede wszystkim ze wzgledu na jedna opcje a mianowicie lektora. Nie dla siebie tylko dla dziewczyny bo nie lubi czytac :?

offca : proszę o używanie polskich znaków w pisowni.