Wyświetlanie strony, a rozdzielczość monitora

witam

dopiero zaczynam swoją przygodę z językiem HTML i tworzeniem za jego pomocą stron, więc mam pewne pytanie:

w jaki sposób zrobić stronę, aby niezależnie od rozdzielczości monitora była wyświetlana zawsze na środku? przykladem może być onet, wp bądź też interia

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam Bartek :wink:

%5C/viewtopic.php?f=18&t=292193&start=0

Nie warto w dzisiejszych czasach robić strony na np. 800 (1024) punktów, bo na szerokoekranowych monitorach wyglądają one okropnie. Po prostu bo bokach są duże niewykorzystane pasy i połowa ekranu jest marnowana. Lepiej wykorzystać szablon, który dopasowuje się do rozdzielczości użytkownika. Oczywiście trzeba się zabezpieczyć, żeby nikt nie oglądał w rozdzielczości mniejszej niż np. 800 (1024) punktów. Wtedy muszą się pojawić paski przewijania w przeglądarce. Dobrym przykładem jest vortal Dobre Programy, który dopasowuje się do każdej sensownej rozdzielczości ekranu.

ok już doszedłem do tego jak to zrobić:

po body

i na końcu

Dodane 14.03.2009 (So) 17:56

na razie za to nie będę się brał, ponieważ zacząłem nie dawno swoją przygodę z HTMLem

ale jak masz jakiś kod, czy coś to możesz zapodać :wink:

Pod nagłówkiem “CSS TEMPLATES AND SAMPLES” masz kilka szablonów, które dynamicznie dopasowują się do szerokości ekranu / okna przeglądarki:

Szablony CSS