Wzmacniacz wygnału WIFI

Cześć,

 

mam taką sytuację, że korzystam z sygnału wifi (router), który znajduje się w domu obok. Wymiana standardowego modemu od Orange na lepszy model z dwiema antentkami pozwolił w niektórych miejscach w miarę na sygnał, który pozwala nawet ok korzystać z internetu. Jakiś czas temu dowiedziałem się o urządzeniach typu wzmacniacze sygnału. Czy w takiej sytuacji jak moja możliwe jest wykorzystanie takiego urządzenia? I gdzie powinno być ono zainstalowane w domu gdzie jest router, czy w drugim domu gdzie korzystam z komputera?

 

dzięki za podpowiedzi,

Kamil

Repeatery (te wzmacniacze) powinny być zamontowane w “połowie drogi” gdzie sygnał z routera jest nadal mocny. 

Im bliżej routera tym lepiej dla repeatera więc w Twoim przypadku musiałby on być przy ścianie Twojego domu jak najbliżej drugiego budynku.

 

Musisz sobie sprawdzić czy Cię to będzie zadowalać ponieważ w robocie często z nich korzystam i niestety różnie z nimi bywa wszystko zależy jak dobry sygnał wyłapiesz wzmacniaczem bo to co będzie Ci na laptopie pokazywać to będzie już sygnał ze wzmacniacza i wtedy może być taka śmieszna sytuacja, że na laptopie masz full sygnał, a repeater łapie na 1 kreskę i niby masz full sygnał, a neta 0 :slight_smile:

Hmmm czyli w zasadzie z tego co piszesz to nie jest to lek na całe zło. Lepiej to by działało gdyby wszystko było w jednym domu. Jak rozumiem mogę sobie sprawdzić jaki sygnał miałby teoretycznie taki wzmacniacz i sprawdzić to z laptopem jak on ściąga sygnał z routera w tym miejscu?

Poziom sygnału, który Ciebie interesuje to sygnał jaki repeater odbiera od routera jego poziom widać na wskaźniku sygnału (diody) na repeaterze lub w jego menu konfiguracyjnym.

 

Sygnał który widzisz na laptopie to już sygnał z repeatera i on będzie raczej zawsze dobry :stuck_out_tongue:

 

W Twoim przypadku repeater nie jest rozwiązaniem problemu :stuck_out_tongue: Przesyłanie sygnału z jednego domu do drugiego to większa jazda bo najstabilniej byłoby puścić kabel albo jeżeli bezprzewodowo to z jednego domu wycelować np urządzenie mikrotika SXT LITE i na drugim domu tym samym urządząnkiem sygnał odebrać, ale to już koszty bo jedno sxt to ponad 240zł.

 

Z repeaterem można zawsze spróbować nie są jakoś mega drogie.

 

oki, dzieki za info. Popróbuję :slight_smile: Miłego dnia

Zastanawiam się między tymi dwoma modelami:

  1. https://www.morele.net/access-point-tp-link-re200-691697/

  2. https://www.morele.net/access-point-tp-link-tl-wa850re-569488/

Ogólnie myślę, że ten droższy byłby lepszy i będzie ściągał lepszy sygnał bo ma 3 anteny i większą prędkość. dzieki za info, który wg Was byłby lepszy.

Kamil