[XP] Uruchamianie cmd jako administrator

Witam,

 

ostatnio miewam problem z Microsoft Visual C++ Runtime Error podczas grania,

znalazłem rozwiązanie, ale do tego muszę uruchomić cmd jako administrator.

Na filmie pokazany jest Windows Vista, ale jest też opcja dla XP, więc próbowałem uruchomić cmd jako administrator, ale tu zaczyna się mój problem. Gdy wybieram opcję “Uruchom jako…” pokazuje mi się okienko do wyboru użytkownika, ale nie ma tam administratora (może dlatego, że na komputerze mam tylko jedno konto - konto administratora, które jest bez hasła). Gdy daję tą 1 opcję, nie uruchamia mi jako administrator, a gdy wybieram tą 2, pokazuje mi błąd, że pole hasła nie może być pusty, czy coś takiego. Założyłem nawet hasło na konto, ale to nic nie dało.

 

 

Pozdrawiam!

W Windowsie XP nie ma opcji uruchomienia programu jako administrator. Jeżeli jesteś zalogowany jako administrator wiersz polecenia też jest z uprawnieniami administratora.

po uruchomieniu cmd wpisz (gdzie nazwa komputera to nawa twojego komputera, można ją otrzymać komendą hostname):

runas /noprofile /user:nazwa_komputera\administrator cmd.exe

 

Niestety nie mam XP więc nie jestem pewien czy zadziała.

 

Jest jeszcze taki jeden sposób, ale ze względu, że nie mam XP też nie mogę go przetestować, a mianowicie:

trzymając SHIFT przyciskamy na skrócie cmd prawym przyciskiem myszy, wtedy w wyborze powinno się pojawić coś takiego jak Uruchom jako inny użytkownik, po wyborze tego pojawi się okienko z nazwą użytkownika i hasłem do podania.

 

Pozdrawiam

Sprawa wygląda tak,

jestem zalogowany jako administrator -  2dtm8i.jpg

ale wchodząc w Wiersz poleceń nie mogę go obsługiwać jako administrator, żadne hasła nie pomagają.

Propozycje pana wyżej także nic nie dały.

W XP z tego co pamiętam, to konto Administrator jest domyślnie ukryte i można się na nie zalogować po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym. Hasło do tego konta podaje się podczas instalacji systemu.

Użytkownik o nazwie Użytkownik z prawami administrator komputera nie jest Pierwszym użytkownikiem który nazywa się Administrator.

W XP użytkownik Administrator tworzony jest zawsze podczas instalacji Windowsa i tam nadaje się mu hasło. Zazwyczaj się zapomina takie hasło,

ale sprawa jest prosta do odkręcenia bo twoje konto ma prawa administratora więc z cmd wykonujesz tylko:

 

  1. do aktywacji Administratora:

 

net user Administrator /active:yes

 

  1. nadajesz nowe hasło:

 

net user Administrator nowe_hasło

 

pdmk55.jpg

 

 

"Wystąpił błąd systemu 5.

 

Odmowa dostępu."

 

Czyli ogólnie “kicha”? Nic nie zrobię?

Według powyższych artykułów wygląda że się da, ale dziś nie bardzo jak mam sprawdzić. Z tego co wiem to są spore problemy z traktowaniem produktów home jako pełnowartościowego systemu operacyjnego, nadaje się do grania, ale kiedy trzeba zrobić coś skomplikowanego powstają same problemy, Jutro mogę się jeszcze przyjrzeć twojemu problemowi na jakiejś maszynie.

Byłbym bardzo wdzięczny. :slight_smile:

Niestety według stany wiedzy, który posiadam nie da się uduchomić w XP HOME cmd w trybie administratora.

Samo konto Administrator jest dostępne w trybie awaryjnym windowsa, ale równiez nie posiada możliwości uruchomienie cmd w tym trybie.

 

Pozdrawiam

No nic, dziękuję za poświęcony czas. 

Do zamknięcia.