r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
guten2

Bluescreen po restarcie

Witam.
Mam problem w stylu "wali się wszystko na raz".

Jakiś czas temu padł mi komputer i związku z tym postanowiłem kupić nowy, z pominięciem dysków twardych, gdyż planowałem przenieść do nowego kompa aktualnie posiadane, a oprócz tego miałem dość mocno ograniczone środki.
Niestety, mam pecha i w czasie transportu starego kompa jeden z dysków twardych wylądował na asfalcie i po podłączeniu klika (ale to już sprawa na osobny temat)
Drugi dysk, na którym zainstalowany był system (Windows XP) jest sprawny. Planowałem podłączyć oba dyski, z mniejszego przenieść wszystko na większy, a następnie zainstalować Windows 7, lecz póki co muszę się z tym planem wstrzymać aż do chwili, gdy dysk wróci z naprawy, lub zakupię nowy...
Podłączyłem do nowego komputera sprawny dysk twardy. Wszystko uruchomiło się normalnie aż do momentu, gdy zniknęło logo windowsa. Na ułamek sekundy pojawił się blue screen i dalej restart. Komp może się tak odpalać w kółko... Udało mi się uchwycić zamieszczony na blue screenie komunikat:
 

"Upewnij sie, ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca.
Jesli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop wyłacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sprobuj zmiany karty wideo.
 
Skontaktuj sie z dostawca w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wylacz opcje pamieci systemu bios, takie jak buforowanie i  przesłanianie. Jesli do usuniecia lub wylaczenia skladników musisz uzyc trybu awaryjnego przy starcie nacisnij F8, a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny
 
 
Informacje techniczne:
 
STOP:  0x0000007E, (0xC0000005, 0xB8248756, 0xB84C342C, 0xB84C3128)

Stary komputer był w konfiguracji:

Core 2 Duo 2,66ghz
GF 8600 GT 512
Płyta Asus P5KPL
3 giga ram

Nowy komp to:
 

AMD 6x3,5ghz FX-6300

GF GTX 750 2GB

Asrock 960GM-vgs3

16 giga ram

Komputer aktualnie uruchamia się tylko w trybie awaryjnym.
Próbowałem przywrócić system, ale niestety wszystkie punkty przywracania systemu znajdują się na uszkodzonym dysku :/
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

Edytowano przez guten2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużych zmianach sprzętowych takie zachowanie jest do przewidzenia, w końcu ma zupełnie inne sterowniki sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

A czego oczekujesz ? Że ten XP będzie chodził w miarę normalnie? Nie liczyłbym na to, ale jeśli chcesz się z tym bawić, to zacznij od pousuwania wszelkich sterowników starego sprzętu. W zależności co się wyświetla w kolejnej linii komunikatu stop, tak jak masz to opisane tu: http://support.microsoft.com/kb/330182/pl

W Twoim wypadku zmiany w sprzęcie są tak duże, że nie wiadomo w co najpierw ręce włożyć - ja takiej naprawy u klienta bym się nie podjął, co najwyżej na własnym sprzęcie dla zabawy.

 

Jeżeli chcesz tylko odzyskać dane przed formatem, a tryb awaryny nie wystarcza, to użyj jakiegoś Linuxa LiveCD, lub mini-xp z pakietu Hiren's boot cd. Oba uruchomisz z cd lub usb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę przełożyć dysk z systemem z jednego kompa do drugiego i dziw, że Bluescreen. Postaw system na nowo i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0