Zakup netbook'a do 1500zł

Witam,

od jakiegoś czasu rozglądam się za zakupem netbooka do 1500zł, ale im więcej szukam - tym więcej ich znajduję i mam większy dylemat.

Produkty, które mi wpadły w oko:

  • Samsung NC10

  • Eee (nie pamiętam, dokładnie który jego parametry to ekran 10, praca na baterii 7h)

  • Lenovo S10S

Czy jest może coś jeszcze o podobnych parametrach, na co warto zwrócić uwagę?

Z tych co podałem:

  • słyszałem, że przy Eee nie mam co liczyć na dobrą jakość

  • lenovo ma trochę słabą baterię jak na netbooka

Moje jedyny wymagania to:

  • ekran o przekątnej 10"/10.2"

  • dobra bateria

  • windows w zestawie

  • dysk nie musi być duży wystarczy >80 giga

Liczę pomoc przy zakupie.

Właśnie, że Eee nie są źle zrobione. Ja mam EeePC901 i bardzo sobie go chwalę.

Samsung NC10 jest zrobiony bardzo dobrze, ale i tak z dziesięciocalowych brałbym tego:

http://www.skapiec.pl/img/507367-17-1-a … 000he.html

Wszystkie netbooki w zasadzie mają podobne podzespoły, a ten ma fajną klawiaturę. Klawisze są od siebie oddzielone. W Samsungu tego nie zaznasz.

Jeśli chodzi o netbooki do przez krotki czas pracowałem na samsungu NC10 i jeśli miałbym doradzić wybór z tych trzech wybrałbym właśnie jego (miałem zamiar kupić, ale finanse nie pozwoliły). Poza tym słyszałem od znajomego, który “siedział” w sprzętach tego typu, że Samsung jako firma, bardzo podniosła jakość swoich produktów. Nie wiem jaką jakość mają netbooki Lenovo, ale w firmie używamy laptopy tej marki i muszę stwierdzić, ze są dość wadliwe i jakość wykonania jest kiepska (niska jakość plastiku, bateria bez szału, ciężkie). O Eee nic nie powiem, bo ani nic ciekawego nie słyszałem ani nie miałem z nimi do czynienia. Życzę udanego wyboru! !!

http://pclab.pl/art34404.html

Chyba się zdecyduję na tego Samsunga z 2GB RAM’u za 1650zł

Tylko chciałbym się dowiedzieć, czy przypadkiem się nie okaże, że kupie tego netbooka, a za miesiąc Intel wyda nowe procki Atomy i mój lapek będzie do niczego i nic nie wart.

Czy szykuje się w ciągu najbliższego m-c lub 2 jakiś przełom w netbookach?