Zamiana RAW na NTFS

Witam,

Ma dysku zewnętrznym ja jednej partycji zamienił mi się system NTFS na RAW jak to mogę zamienić bez utraty danych?

Jeśli chcę normalnie wejść na partycję przez mój komputer wyskakuje komunikat “is not accessible. The disk is corrupted and unreadable.”

Nie ma uniwersalnego lekarstwa. Najpierw zobaczyłbym, czy da radę coś zrobić TestDiskeim.

Względnie jeśli nie jesteś obeznany z tym narzędziem - spróbuj tego: http://www.easeus.com/datarecoverywizar … -drive.htm

Coś kombinowałem TestDiskiem ale nie wiem jak to do końca zrobić. Spróbuję tym programem. To jest odzysk danych na nową partycję? pliki mają takie nazw jak były? bo mam tego ok 500gb to będzie niezłe zamieszanie z odzyskiem plików i czasem odzyskiwania. Nie ma jakiejś innej metody?

To nie kombinuj - tylko zrób tak:

po uruchomieniu programu, kiedy program wyświetli dyski dostępne w komputerze - wybierz ten na którym masz skopany system plików, następnie wybierz "Analize"a po zakończonej analizie - wybierz Q(uit).

W tym momencie powinieneś dostać listę odnalezionych partycji. Jeśli jakiejś brakuje - wybierasz S(earch). Kiedy znajdzie się już wszystko - wybierasz W(rite) i na koniec Backub BS.

Po restarcie - wszystko powinno być na swoim miejscu.

tu nie wiem co dalej- bo nie ma tej opcji “Kiedy znajdzie się już wszystko - wybierasz W(rite) i na koniec Backub BS.”

http://zapodaj.net/cd0308f682fae.jpg.html

Miałeś na tym dysku 2 partycje ? Jeśli tak - to teraz możesz spróbować przy pomocy P wyświetlić listę plików. Jeśli pliki wyświetlają się w miarę poprawnie - to wracasz do poprzedniego ekranu Q i naciskasz Enter.

Jeśli ilość partycji się nie zgadza - musisz wybrać Deeper Search.

W razie wątpliwości pytaj. (dobrze byłoby gdybyś choć pobieżnie zapoznał się z instrukcją: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step )

AKTUALIZACJA: gdybyś miał problemy z angielskim - tu masz zasadniczo to samo po polsku: http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

Tak mam 2 partycję na dysku. Po wciśnięciu P nic nie znalazło

http://zapodaj.net/514a39cc25bd7.jpg.html

No - to nie jest zbyt różowo. A na drugiej partycji (tam gdzie miałeś etykietę dysku : New Volume ?)

Jeśli też nic nie będzie - wróć do wyboru dysku i tam użyj Deeper Search

Ta druga partycja chodzi dobrze otwiera się normalnie i są wszystkie pliki

Zastanawiałeś się może w jakich okolicznościach doszło do zepsucia twojej drugiej partycji? ;> Może złapałeś po prostu jakieś ustrojstwo z sieci - oczywiście mogę się mylić, wiadomo :wink: - profilaktycznie przeskanuj: Malwarebytes Anti-Malware kompa, co Ci zaszkodzi :wink: Jeżeli TestDisk nie daje w twoim przypadku rady to zacząłbym na twoim miejscu przekopywanie programów do odzyskiwania danych - no trudno, będziesz musiał wybrać, dane albo długa zabawa. :stuck_out_tongue: Sam kiedyś korzystałem z programu recovery - zawartego w pakiecie Nero 10 - trial tej aplikacji powinien Ci wystarczyć. :smiley:

biomen - a twoim zdaniem TestDisk to jest co: program do zbierania truskawek ?

@czach_25: Skoro na drugiej partycji widzisz normalnie pliki, i jak rozumiem użycie DeepSearch nie zmieniło tego - to trzeba poważnie wziąć pod uwagę że pierwsza partycja ma bardzo poważnie uszkodzony MFT, i nie jest możliwe odtworzenie struktury. W tej sytuacji - ciężko udzielić jednej - złotej rady. Powiem więc co ja bym zrobił: spróbowałbym odzyskać zawartość drugiej partycji pozwalając na odbudowanie tablic plików. Jednak skutkiem ubocznym, może być że dane z pierwszej partycji zostaną utracone (no - nie wszystkie, bo są programy które będą w stanie odzyskać pliki a nawet katalogi).

U wujka miałem to samo, stało się to od wirusów, lecz po kilku skanach usunąłem dużo wirków lecz to nie pomogło. Próbowałem test diskiem i nie dało rady, dane pomógł mi odzyskać ten program: EASEUS Data Recovery Wizard. Inne programy nie widziały plików do odzyskania, niestety za darmo możesz odzyskać tylko 1gb, ale wiesz są na to sposoby :smiley: Jak coś pisz na pw :stuck_out_tongue: Potem format dysku wgranie tam odzyskanych danych i wszystko chodzi tak jak kiedyś.

Mi w podobnej sytuacji pomógł program r-studio. odzyskal 98% zaginionych plików z partycji 250 gb więc jest duża szansa że i Tobie się uda :slight_smile:

Przypuszczam że do skopania tej partycji przyczynił się uszkodzony kabel zasilający dysk - wcześniej go nie zauważyłem :frowning: Skanowałem i komp jest czysty.

Zgrałem wszystkie dane z dobrej partycji (na nią mogę normalnie wejść przez mój komputer i wykonywać wszystkie operacje) i pokombinuję jeszcze TestDiskiem. Przeanalizuję jeszcze raz DeepSearch

Jak nie da rade to zacznę odzyskiwać dane jednym z wymienionych programów

Jeśli DeepSearch nie znajdzie nic - to obawiam się że i inne programy nic nie znajdą. Choś ni - wróć - to nie tak - znajdą, ale jakaś część z tego co odzyskasz może się okazać nie zdatna do użytku.

Jeżeli się zdecydujesz na tą opcje to będę wdzięczny jeżeli po sprawie napiszesz jak udało Ci się rozwiązać problem/którym programem. :wink: Zawsze może to komuś w przyszłości pomóc. :smiley:

A wiec tak, Dane odzyskiwałem programem TestDisck. Zajęło to sporo czasu ok 35 godz. Sporo danych odzyskałem teraz będzie zabawa z nazewnictwem plików :wink:

Program odzyskuje dane bez folderów i nazw plików numeruje je po swojemu, ale ważne że dane mam odzyskane :smiley:

Jak skończę segregację dopiszę ile odzyskało danych.

Dzięki wszystkim za pomoc