Zapętlona instalacja? Windows XP

Ostatnimi czasy mój dobry znajomy zakupił sobie nowy komputer (ok. 2 tygodni temu), niestety nie znam dokładnych parametrów sprzętowych, ale poprosił mnie o usuniecie systemu operacyjnego który zainstalowano mu w serwisie. Z tego co pamiętam była to wersja z dodatkiem Service Pack 2, niestety nie pamiętam już dokładnie jaka, ale mniejsza o to. A więc starym zwyczajem zmieniłem kolejność boot’owania w BIOS’ie, uruchomiłem instalator, najpierw sformatowałem partycje “C” korzystając z opcji pod klawiszem “R”, przy użyciu komendy “format c:”, wszystko wydawało się w porządku do momentu w którym zaczęła się instalacja nowego(a raczej starego, bo znajomy miał wykupioną licencję na Windows Xp Professional )systemu. W momencie wyboru partycji na której ma być przeprowadzona instalacja zauważyłem że wszystkie pozostałe (dwie poza systemową C) było wykrywane jako nieznane urządzenie, mimo to wybrałem sformatowaną już partycje i rozpocząłem instalacje, wszystko było jak należy do momentu w którym po skopiowaniu plików, komputer zrestartował się i ku mojemu zdziwieniu zamiast dalszej część instalacji zobaczyłem po raz kolejny początkowy ekran instalatora. Próbowałem jeszcze dwukrotnie instalować system na “C” ale za każdym razem było to samo. Mam więc prośbę do osób które być może napotkały się juz z czymś takim, mianowicie jak to naprawić i zainstalować nowy system operacyjny?

Prosił bym o jak najszybszą odpowiedz.

P.S: Proszę nie pisać postów w stylu: niech zaniesie do serwisu to mu naprawią.

Na początek sprawdził bym kolejność stratowania nośników w BIOSie (czy w ogóle jest HDD i na którym miejscu). Jeśli to nie pomoże to spróbuj naprawić system poleceniem fixmbr, bo to może być wina mbr. Dziwi mnie fakt, że pozostałe partycje są wykrywane jako nieznane urządzenie :expressionless: A jaki to dysk SATA czy ATA?

Dyska jest na drugim miejscu w kolejności, to już sprawdzałem, ob metodzie z fixmbr nie miałem nawet pojęcia, sprawdzę to zobaczę.

Co to rodzaju dysku to nie mam pojęcia czy to ATA czy SATA, jedyne co pamiętam to jego powierzchnia (500 GB).

Jeśli dysk ma 500GB to Windows XP bez Servica Packa nie obsłuży takiego wielkiego dysku spróbuj zintegować SP 2 lub SP3 z instalacją czystego Windows XP i po winno być wszystko cacy. A tak od siebie teraz prawie nikt nie instaluje Windowsa bez SP skoro są już Windows XP z SP3 w sklepach.

levisek82 niestety ale muszę przyznać ci racje, dziś po powrocie z pracy znajomy odpalił kompa, tak żeby zobaczyć co się stanie, zapominając że ma włożoną płytek z Windowsem XP, i ku jego zdziwieniu włączył się dalszy etap instalacji, jest tylko jeden problem system wykrywa mu tylko jedną partycje “c” (115 GB). i tu pojawia się kolejne pytanie czy muszę od nowa instalować cały system ze zintegrowanym dodatkiem Service Pack? Czy wystarczy tylko dograć Service Pack żeby wszystko działało?

drobek nie wystarczy dograć SP już na wgranym windowsie będą problemy

Artvardo ściągnie sobie SP3 skopiuj Windows XP a dysk i zobacz tutaj co i jak: http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1705, … razem.aspx . Albo pożycz od kogoś płytkę z Windowsem co już ma zintegrowane z SP najlepiej SP3 oczywiście wpisz swój key orginalny :smiley: i wszystko bedzie ok

Dodane 06.01.2009 (Wt) 16:27

Lub zrób to sam wiersz poleceń cmd OK i wpisujesz windowsxp-kb936929-sp3-x86-plk.exe /x:C:\SP3 puzniej C:\SP3\i386\Update\Update.exe /integrate:C:\WindowsXP

ok zainstalowałem Windows ze zintegrowanym sp2, ale pojawił się kolejny problem, partycja “C” jest wykrywana normalnie ale pozostałe dwie partycje “D” i “E” są wyświetlane jako obszar nie podzielony na partycje. Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych które były na tych dwóch partycjach, wiecie może jak to zrobić? (D i E nie były formatowane.)

Artvardo teraz nie rozumiem Cię w zainstalowanym już systemie pokazuje Ci że masz nie podzielony obszar dysku na partcje jeszcze nie spotkałem się z tym. Skoro nie były formatowane partycje D i E to w czym jest problem nie wiem dane masz na tych partycjach chyba że postawiłeś nowe partycje te D i E to bardzo cieszko jest odzyskać dane z starych partcji.

Cieszko to było na wojnie teraz mamy na razie demokracje

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1073378.html