Zasady przyznawania czerwonego paska w podstawowce

Mam mlodszą siostrę, która chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej. Jest to szkoła muzyczna. Średnia jaka jej wychodzi to 4.81. Jej wychowawca mowi, że do czerwonego paska liczą się wszystkie przedmioty oprócz religii, trzeba mieć conajmniej bardzo dobre zachowanie(takie też ma) i musi mieć 5 z instrumentu(są to skrzypce), a ma 4. I czy przypadkiem nie jest tak, że ten przedmiot nie powinien liczyć się do czerwonego paska? Czy te przedmioty są ustalone odgórnie przez ministerstwo edukacji i we wszystkich szkołach są takie same, czy się różnią?

Skoro to jest szkoła muzyczna to wydaje mi się że aby otrzmać czerwony pasek to własnie(zwłaszcza) z instrument ocena powinna być lepsza, a tak po za tym to w moich czasach to ja byłem szczesliwy że nigdy takiego paska (czerwonego) nie zaliczyłem , bo wtedy to niestety była odsiadka w tej samej klasie.

Który? Religia?

Jeśli o to ci chodzi, to się nie liczy ze względu na to, że część uczniów ze szkoły może być niewierzących, a wtedy oni straciliby punkty na średnią. Wiem, bo sam kończę podstawówkę, a w czwartej klasie miałem ten sam problem :lol: . Pozdrawiam!

Złączono Posta : 21.06.2006 (Sro) 22:43

Zresztą, zgadzam się w części ze Zbychem. W końcu jest to szkoła muzyczna… Ale nie powinno tak być. Jeśli twoja siora ma jakieś jedno dostateczne (3) z przedmiotu, to może się z paskiem pożegnać. Jeśli chodzi zaś o średnią, aby zdobyć pasek, to musi ona wynosić 4,75. Więc jeśli ona ma 4,81 to powinna mieć pasek bez względu na to, czy ma z instrumentu 5 czy 4.

No nie ma żadnej 3. Dzieki za odpowiedzi.

W całej Polsce niezależnie od tego czy podstawówka, gim, itp, pasek zaczyna się od 4,75 w zwyż. Nie wiem jak to jest z zachowaniem, czy musi być wzorowe, czy może być bardzo dobre.

Chyba, że szkoła ma coś takiego jak wewnątrzszkolny system oceniania i tam jest taki zapis, ze aby dostać pasek niezależnie czy z innych przedmiotów wychodzi to trzeba mieć jeszcze 5 z muzyki. Trzebaby było się zapytać nauczyciela.

A jeżeli z pozostałych przedmiotów ma szóstki tak, że załapuje się na pasek. Co wtedy? Wydaję się mi, że wtedy dostaje pasek.

No sprawdziłem to, wtedy dostaje się pasek i trójka nie ma tu nic do rzeczy.

Z 3 to zależy jeszcze od szkoły… Czasami mozna miec tylko jedna, czasami zadnej

Rada Pedagogiczna decyduje, czy uczeń zasługuje na pasek mimo 3. Czasami nawet mimo dwóch ocen dostatecznych uczeń ma świadectwo z paskiem. Ale zachowanie nie podlega dyskusji, musi być co najmniej dobre.

Skoro to jest szkoła muzyczna, to pewnie ta piątka z instrumentu jest istotna.

Ja miałem w szóstej klasie 2 ze sztuki :smiley: i prawie same szóstki i dostałem pasek, nauczycielka powiedziała ze to równiez przez to, że miałem 40 pkt z testu szóstkoklasistów.

tez mialem 40 ;p

a co do tego co klienkta powiedziala Twojej siostrze to kit jest…

ona powinna miec pasek bo pasek dostaje sie za caloksztalt(srednia) a nie za przedmiot ;p

ja tylko raz mialem pasek xD a w gimnazjum to juz nie ma :stuck_out_tongue: