Zawiechy Windows XP Professional

Witam otóz od jakiegoś czasu zawiesza mi się komputer po jakimś czasie gry poprostu sie zawiesza i wymagany jest Reset.Komputer z Podpisu.Dodam że dziś wymieniłem zasilacz na ten co mam w opisie aktualnie ale nadal są zawiechy.Proszę o pomoc :wink:

Przetestuj dysk twardy :wink:

Jak ??

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Continue to the media

Przeczyść dodatkowo programem Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej czyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Po wymianie zasilacza zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

Tak jest tylko z jedną grą, jaką ?

Jakie masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej ?

Może to one powodują konflikt ?

Najnowsze nie znaczy że zawsze są najlepsze…

Mam:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

Zainstalowany DirectX?

Możesz jeszcze sprawdzić:

Start – Panel sterowania – System – Zaawansowane – Wydajność – Ustawienia – Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

gruntowny scandisk :

scandisk.png

PPM (prawym przyciskiem myszki) na dysk C – Właściwości – Narzędzia – Sprawdzanie błędów – Sprawdź

zaznacz wszystko tak jak na screenie – Rozpocznij – Tak.

Restart komputera - czekaj…

Wstaw np. zakładkę Health z programu HDTune to ktoś oceni kondycję dysku. Jeżeli będzie z nim wszystko w porządku, przyczyny problemów trzeba będzie szukać dalej.

Sprawdź również czy na płycie głównej nie masz przypadkiem “wybrzuszonych” kondensatorów.

Może również przetestować pamięci np. Memtestem (każdą kość osobno).

Pokaz temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i pod obciążeniem).

Zrobiłem tym CClenerem i nadal zawiesił sie

A gra to Counter Strike 1.6 na Steam Proszę o pomoc

Tutaj jest Screen z HD Tune :

hp.JPG

Tutaj jest Screen z HW Monitor z spoczynku :

hw.JPG

Proszę o Pomoc

Dodane 16.05.2013 (Cz) 21:49

Czekam na Pomoc :slight_smile:

Dodane 18.05.2013 (So) 15:15

Odpisze mi ktoś ?

Być może masz najwyższą rozdzielczość. Daj którąś średnią. Sprawdź przyspieszenie sprzętowe, czy suwak w prawo do końca, a co do RAM, to możesz użyć malutkiego ram kontroler http://www.programosy.pl/program,ram-kontroler.html.

Czy tylko w grach czy jakiejś konkretnej najczęściej czy też potrafi się zawiesić się w normalnym użytkowaniu bez większego obciążenia. Ze SMART wynika że prawdopodobnie jest widoczny badsector przy C5 i C6 po 1 w kolumnie DATA. Zrób w HDTune skanowanie w Error Scan tylko żeby nie było ptaszka przy Quick Scan czy pojawi się czerwony kwadracik czy wszystkie zielone. Jak będzie badsector jeden albo więcej to znaczenie będzie miało czy na początku dysku i na partycji systemowej chyba że masz jedną partycję. I wtedy mogą być od tego problemy jak na uszkodzonym sektorze i w okolicach znajduje się plik czy część pliku systemowego albo od jakiejś gry. Czy robiłeś gruntowny scandisk jak zaproponowano i czy obserwowałeś przebieg skanowania przy starcie komputera czy wykrywało błędy i próbowało naprawić i jaki końcowy efekt był scandisku. Czy dysk czasem nie jest głośniejszy od czasu jak zaczęły się problemy. Jeden parametr jeszcze chyba jest niepewny i dlatego zapytanie.

Scandisk wykonałem ale szczególnie sie na skanowanie nie przyglądałem.Bodajże coś tam wykrywał i naprawiał.

Oto Screen z Error Scan z HD Tune :

scanej.jpg

Jak widać Wszystkie kwadraty Zielone.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Może gruntowy scandisk naprawił jak sam pisałeś że coś naprawiał i może to zrobił. A czy sprawdzałeś to co koledzy radzili wcześniej bo nic nie pisałeś na potwierdzenie oprócz testowania dysku. Czyli sprawdzałeś pamięci zaproponowane przez rgabrysiak , czy nie ma wybrzuszonych wylanych kondensatorów na płycie głównej oraz czy zmieniałeś ster od karty graficznej co pisał XMan , tylko wtedy odinstaluj z panelu sterowania i przeczyść programami polecanymi przez XMan , i dodatkowo w trybie awaryjnym programem driver cleaner w trybie awaryjnym przeczyść jeszcze pozostałości po sterach NVIDIA . I wtedy instaluj starszy albo nowszy ster od grafy. Jak dalej problemy będą to można potestować np. programem OCCT o ile się nie mylę są cztery rodzaje testów z ukierunkowaniem na: obciążenie procesora , karty graficznej, zasilania i jeszcze jeden autorski programu . I zapuścić testy na kilka minut tylko kontrolować temperatury i samemu wyłączyć wcześniej jakby co chyba że samo się wyłączy czy zawiesi i jesli tak to czy na wszystkich czy na niektórych. OCCT tworzy raporty po testach to można przeglądnąć jakie wykresy się zapisały.

Kondensatory nie są ani wylane ani wybrzuszone.Sterownik od Grafiki mam stary z tamtego roku dołączony na oryginalnej płytce razem z kartą graficzną była dołączona.A co to OCCT to sprawdze i dam znać :slight_smile:

Dodane 19.05.2013 (N) 21:11

a jak sprawdzałem MemTestem to przy ok 30 % zawiesił się :expressionless:

Więc pewnie która kość pamięci jest uszkodzona. Odłącz jedną pamięć i sprawdź jak będzie działać komputer, jeżeli problem będzie nadal występował podłącz drugą pamięć (samą).

od 3-4 Dni wyjąłem te 512 MB kość i ani razu się nie zaciął aby raz jak wszystko od PC odłączyłem ( myszka.klawiatura,Net,głośniki itp.).Narazie może być :slight_smile: