Zbyt wymagający proces WMPNETWK.EXE w menadżerze

Od jakiegoś czasu mam mały problem a właściwie duży ponieważ prawie nie moge używać kompa.

Po włączeniu kompa włącza sie jakiś proces o nazwie wmpnetwk.exe .

Gdy już sie włączy ten proces pobiera około 20mb ramu po 10 sekundach pobiera 500 mb a po 20 sec. 2,5 GB ramu czyli cały mój ram.

Mógłby mi ktoś pociedzieć o co chodzi?

Prosze o pomoc.

To od sieci z Media Playera,w opcjach>biblioteka>konfiguruj wyłącz udostępnianie

A WMP 12 w zakładce biblioteka nie ma opcji konfiguruj możesz powiedzieć gdzie to znaleźć ??

Prosze

Znajdź coś takiego ,powinno to być(?)

c5709ee8f85480b5med.jpg

Nie mogę znależć nic takiego może mi ktoś pomóć.

Prosze komputer co pare minut poprostu staje :frowning:

Prosze o pomoc ![-o<

Tymczasowo wyłącz w usługach( start>uruchom>wpisz services.msc >ok ) Usługę udostępniania w sieci programu Windows Media Player>2x klik >zatrzymaj(jak zamuli to ustaw wyłącz i restart)>wyłącz>zastosuj i popatrz na spokojnie w Opcjach.(potem przywróć domyślne ustawienie usługi)

Nie ma tam windows media player #-o

Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player ,musi być,spokojnie.

Znalazłem :smiley:

Mam nadzieje że pomogło :slight_smile:

Dziéki.

No a potem popatrz za wyłączeniem udostępniania, też się pewnie znajdzie :wink: >przestaw potem Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player na domyślny bodajże Ręczny .

Witam

Posiadam Win7 i Windows Media Playera 12. jak zwykle problem z wmpnetwk.exe. Wiem że trzeba odznaczyć 2 pozycje w bibliotece/dzielenie medialne (media sharing) jednak w tej wersji tego nie mogę znaleźć. W 11 na kompie żony odszukałem bez problemu ale tego kompa mam od kilku dni i ten plik zjada mi 1,5 z 2 GB pamięci. Powoduje to muła z mojego kompa. :slight_smile:

proszę o pomoc

Michał

bemikahell , nie ma tego po prostu w Biblioteka > Konfiguruj udostępnianie ?

niema nic prostszego wystarczy w menadzerze zadań odnaleść usługę wmpnetwk.exe potem prawy przycisk muszy , otwórz lokalizację pliku , potem ją zatrzymać i szybko usunąć zanim ponownie się uruchomi. pozdrawiam

Dzięki bardzo ale problem został rozwiazany ponad rok temu :slight_smile: