Myszy bezprzewodowe zrywają połączenie

Cześć…

Mam dwa komputery w pokoju. Jeden to laptop połączony do routera przez WiFi, drugi klasycznie przewodem.

W laptopie pracuje mysz bezprzewodowa, w drugim bezprzewodowa klawiatura+mysz na jednym odbiorniku.

Co jakiś czas, myszy zaczynają wariować (przerywać). Nie da się normalnie pracować.

Podejrzewałem źle pracujący zestaw klaw+myszy (nawet podejrzewałem element V-track myszy) , jednak zacząłem mieszać i efekt jest podobny, praca na dwóch komputerach jednocześnie jest prawie nie możliwa.

Teraz gdy to piszę, myszy działają źle a ja transferuje przez WiFi sporą paczkę danych (ok 100Mb/s), zasugerowałem się siecią WiFi. Czy możliwe, że sieć bezprzewodowa + dwa odbiorniki bezprzewodowe powodują konflikty?

Zmieniłem kanał na routerze, ale nic nie daje.

Jakieś sugestie? Bo mnie krew zaleje ze skaczącymi myszami …

Częstotliwość jest ta sama, a urządzeń kilka w bliskim zasięgu, ale nie powinny się tak gryźć ze sobą. Jak możesz to sprawdź czy na świeżych bateriach występuje problem. Zmiana kanału powinna pomóc, bo router prawdopodobnie nadaje najsilniej, ale musisz popróbować na różnych częstotliwościach ponieważ nakładają się one na siebie:

http://www.incubus.co.uk/wp-content/upl … verlap.png

Ogólnie polecam sieć po kablu jeżeli jest tylko taka możliwość.

Przewód na laptopie oczywiście nie wchodzi w grę…

Jutro (dzisiaj już mam dość) sprawdzę kanały z prawej strony…

Zaczynam myśleć o routerze 5GHz…

Mam stojące obok siebie 2 desktopy (XP i 7), do obu mam myszy bezprzewodowe - Microsoft WMM 3500 i jakiegoś taniego Logitecha. Kiedy myszy są w obok siebie, na jednej podstawce czyli mniej niż 10 cm nie da się precyzyjnie nimi sterować - obie zaczynają działać jakgdyby słaba była bateria, czyli haotyczne ruchy, niereagowanie na przyciski. Ale kiedy odsunę na powiedzmy 50 cm, metr wszystko wrac do normy.

W pokoju był router Netgear z wifi, teraz nie ma - myszy zachowyawały się i zachowują tak jak opisane wyżej.

Rewelacja… WiFi było punktem zaczepienia… jednak …

Router stoi na obudowie jednostki, przy której jest doczepiony transmiter USB. Zmieniłem strategię i przedłużaczami odseparowałem odbiornik na jakieś 1,5m od routera. Zobaczymy czy to coś da…