Złe taktowanie pamięci

witam

mam mały problem, a mianowicie posiadam pamięci ddr2-667 2GB w jednej kości, ale w programie everest pokazuje, że pamięci działają z częstotliwością 300mhz co daje efektywne ddr2-600, a powinno być 333mhz. W czym leży problem i jak się go pozbyć, aby pamięci pracowały w maksymalną częstotliwością (w biosie mam wszystko na auto ustawione)

rammy6.th.jpg

Wnioskuej z Twoje wypowiedzi ze najprawopodobniej masz Athlona:) podnies o 10% FSB i pameici beda taktowane tak jak powinny :slight_smile:

tak, mam athlona i podnosiłem kiedyś FSB do 220MHz to na pamięciach miałem 660MHz ale też procesor się podkręcił, a mi chodzi o to, aby pamięci działały z pełną prędkością beż podkręcania szyny.

zmień dzielnik pamięci w biosie, daj go na div667.

taki mam ustawiony, a w windows i tak pokazuje 600MHz

płytka obsługuje ddr2 667 ?? zainstaluj program cpu-z i wklej zakładki - główna oraz memory

płyta obsługuje max 16Gb DDR2-1066 więc z 667 nie może mieć żadnych problemów. Narazie zwiększyłem szynę systemową z 200 do 225MHz co dało mi DDR2-674MHz ale procesor mi podkręciło z 2,4GHz do 2,7 :confused:

Oj człowieku, z zależności między prędkością takowania proca a ramem wynika jasno, że nie może być 667 przy FSB 200MHz na tym procu.

Radze to poczytaj

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1680

Jest tam fajna tabelka z dzielnikami