Złożony problem z instalacją XP na dysku z win7

Witam. Dostałem netbook’a HP mini 210 z zainstalowanym Win 7.

Ponieważ system jest zaniedbany, ma duzo wirusów, generalnie nawet nie da sie korzystać z żadnej przeglądarki internetowej, postanowiłem zainstalować Win XP. Doinstalowałem nawet sterowniki SATA. Po włożeniu bootowalnego USB występuje błąd “brak pliku mv91xx.sys” i instalacja zostaje przerwana.

Partycja Recovery nie działa…

Co mogę z tym zrobić? Bardzo zależy mi na XP. Dziękuję za rady :slight_smile: Nie raz mi już pomogliście…

p.s o żadnym skanowaniu systemu nie ma mowy, nie odpali żaden skan.

Wydaje mi się, że instalka jest po prostu źle przygotowana. Nie napisałeś, skąd ją masz i jak przygotowałeś, ale sugeruję zrobić to od nowa, być może inną metodą. No i najważniejsze - integracja właściwego sterownika SATA (text mode) - może problemem są zawarte w instalce inne rodzaje sterowników SATA?

Pominę już kwestię tego, skąd masz tego Windows XP - prawdopodobnie taki system nie jest legalny i może sam w sobie jest “skopany”?

To sterownik SATA Marvella…

Z doświadczenia wiem, że ten sterownik ciężko zintegrować z instalacją, sam ostatnio miałem IDENTYCZNY błąd podczas instalacji z USB, po odpaleniu pendrive instalacji XP bez sterowników SATA poszło gładko…

Jeżeli czysta instalka XP nie wykrywa Ci dysków, poszukaj w BIOS opcji zgodności z ATA… Wtedy instalacja ruszy bez dodatkowych sterowników SATA.

P.S

Zawsze można użyć antywirusa bootowalnego z pendrive, np Dr.WEB CureIt!

No i jeszcze pozostaje możliwość ponownej - na czysto - instalacji systemu Windows 7 (właściwej wersji)… :slight_smile:

Zrobiłem sobie obraz ISO z oryginalnego XP SP3, może coś z sterownikami SATA jest nie tak?

A to nie jest problem, że Win7 jest zainstalowany? Mogę z poziomu instalki XP formatować dysk na którym jest nowszy windows?

Dzięki za sugestie.

Absolutnie nie, formatujesz partycje - system znika, instalujesz od nowa system (w tym przypadku XP).

Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie też:

Próbowałem już nLite, usb multiboot i wintoflash, więc obstawiam, że to problem z dystrybucją. Spróbuje teraz “załatwić” sobie XP SP3 i SP2 może coś podziała. Bardzo dziękuję za informacje, jakby co to się odezwę… :slight_smile:

Nie mam możliwości zainstalowania win7, bo nie mam nawet instalki…

Dodane 08.05.2012 (Wt) 21:36

Dobrze, jakoś ruszyłem. Problemem teraz jest…

Gdy mam do wyboru dyski, wykrywa jakiś dysk “W” który ma 4gb, FAT32 i pyta czy przekonwertować na NFTS czy zostawić FAT32.

Nie ważne co wybiorę, potem pojawia się komunikat, że dysk “W” jest uszkodzony i nie można kontynuować instalacji…

Dziwne, bo mam dysk o pojemności 250 GB, win7 działa, dysk widzę, jest sprawny…

Proszę o pomoc… Dziękuję…

Ten dysk to nie jest czasami pendrive, z którego instalujesz Windows XP? :slight_smile: