Zmiana z 32 bit na 64 bit

Witam!

Mam Windows Vista Home Premium wersje OEM 32 bit i chciałbym zmienić na 64 bit bo słyszałem że licencja na to pozwala.I tu moje pytania: Czy mogę zmienić legalnie z 32 bit na 64 bit ? Jeśli tak to jak to zrobić?

Nie, licencja na to nie pozwala. Musisz zakupić nową, 64 bitową wersję systemu z nowym kluczem.

Normalnie instalujesz 64 bit i wpisujesz klucz ten z 32 :wink:

Dodane 29.08.2012 (Śr) 21:37

Czy ja wiem czy tak do końca nie pozwala. Nie jest to zmiana z wersji uboższej na mocniejszą, tylko zmiana architektury. Czytałem wiele wpisów na ten temat i raczej nie było z tym problemów. Nie chcę też wprowadzać użytkownika w błąd, więc może zadzwoń do Microsoft.

Nie będzie problemów z licencją. Ja swojego Win7 przeniosłem z 32-bit na 64 i aktywowało bez problemu.

A Windows xp home nie ma określonej wersji bit to się wybiera chyba przy instalacji?Czy tak nie jest?

Bo chcę zmienić ram i procesor i co mam kupować nowego Windowsa?

Wiem że to dział dla Visty , ale nie chce zapychać fora kolejnym tematem.

Tu nie chodzi o aktywację i czy można czy nie bo to można różnymi sposobami, a o to że licencja nie pozwala na to i jak aktywujesz to nie znaczy że masz “legal” bo nie masz. Jeśli komuś na tym zależy (a powinno) to nie, nie można tak zmienić za darmola.

Zależy czy to OEM czy BOX, co do OEM to polecam telefon do Micorsoft.

Czyli OEM można? Nie wierze, ale to może napisz coś więcej, a nie tylko “polecam telefon do MS”.

A na przykład można kupić jakiś legalny oficjalny update do 64 bit z 32 bit?

Tak jak pisałem na początku, zadzwoń do Microsoftu :wink: Nie po to płaciłeś za system, aby Cię teraz olewano. Może nie warto wydawać kasy, na nowy system w 64 bit.

Jak to zrobić? Kombinujesz instalkę wersji 64-bitowej, instalujesz ze swoim kluczem i wszystko w porządku. Jak skombinować? Twoja sprawa - koledzy, torrenty, internet. Poczytaj, piszę tam też o Viście zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.

Już wiele bajek i historii na ten temat napisano, jednak warto czasem zajrzeć do samej licencji.

Masz więc licencję (klucz) na oprogramowanie (którym jest jedna kopia systemu Windows Vista Home Premium OEM), które może być dostępne w kilku wersjach - 32-bitowej i 64-bitowej. Licencja nie dotyczy jednak konkretniej wersji systemu (są one niezależne od postanowień licencyjnych, które określają jedynie że “nie można używać więcej niż jednej wersji w tym samym czasie”) i właśnie dlatego klucz działa w obu.

Nie chce mi się szukać, ale już temat był poruszany na forum, więc w dużym skrócie: licencja MS nie zabrania takiej operacji, aczkolwiek to nie MS jest “stroną” w tym “sporze” tylko producent sprzętu, który powinien dostarczyć odpowiednie nośniki wraz ze sprzętem. W przypadku OEM - Microsoft nie jest stroną rozstrzygającą, a na infolini można usłyszeć równie dobrze “tak - można” jak i “nie - nie można”.

Reasumując: zmiana jest legalna (oczywiście w obrębie tej samej wersji systemu), lecz czasem bywa … upierdliwa.

Wersja systemu (32 lub 64-bitowa)

Niezależnie jaką wersję Windows (32 czy 64-bitową) instalujemy, klucz pasuje. W przypadku Windows Vista pracownicy Microsoft w wywiadzie Microsoft o Viście - bez znieczulenia mówili, że umowa licencyjna Windows Vista jest skonstruowana w ten sposób, iż użytkownik ma swobodę w wyborze wersji Windows, wystarczy załatwić płytę z wersją systemu, a klucz jest identyczny. Jeżeli chodzi o Windows 7, od strony technicznej również to się zgadza. Wspomnę o swoim doświadczeniu kiedy zmieniłem preinstalowany Windows 7 32-bitowy na wersję 64-bitową, miałem problem z aktywacją przez internet. Musiałem aktywować system telefonicznie. Zadzwoniłem, rozmawiałem z człowiekiem, przedstawiłem problem i miła Pani zaproponowała mi konsultację z działem licencjonowania produktów Microsoft

Więcej o podobnych kwestiach: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.

Jak zmienisz procesor to system już nie będzie legalny, ponieważ klucz przypisuje się do płyty i procesora. Gdy zmienisz system po prostu wykryje jakbyś wgrał do innego komputera.

A jak ty założysz sukienkę mini - to zostaniesz dziewczynką … :roll:

Człowieku - skoro chcesz już o czymś pisać - to weź najpierw zapoznaj się z tematem zamiast pisać bzdury, myląc “legalność” z “aktywacją”.

To ty się zastanów mówiąc nielegalny po prostu miałem na myśli, że się nie aktywuje, bo wykryje inny procesor niż ten na którym był aktywowany system. No chyba, że ma wersję BOX, ale w to wątpię.

Ja tak zrobiłem w przypadku płyty głównej i nie mogłem aktywować, a na drugim kompie z tą płytą ale znowu innym procesorem też nie dało się aktywować.

Ale przecież to nie logiczne bo gdy spali ci się procesor to nie dość że musisz kupić procesor , to jeszcze wydawać drugie tyle co zapłaciłeś za procesor na nowego Windowsa.

:frowning:

Dlatego lepiej mieć wersję BOX, a druga rzecz, że akurat w przypadku spalenia procesora dzwonisz do Microsoftu i tam wyjaśniasz sytuację. Podajesz im zmiany i powinni ci dać nowy klucz. Ale jeśli ot tak sobie wymienisz i chcesz nowy klucz to nie bardzo.

Kolejny co nie rozróżnia aktywacji i legalności :roll: