Zmiana w7 64 bity na W7 32 bity

Ok tak jak w temacie , Posiadam W7 64 bity ale chce zmienic ja na 32Bity

Mogl bym oczekiwac jakiegos poradnika lub krotkiego tutorialu

Tylko zostaje format i stawianie od nowa systemu. Nie ma innego sposobu.

Aha , posiadam ale czy podczas instalacji bede mial do wyboru 32 ? czy jeden key odpowiada jednej wersji?

Musisz mieć dwie płytki jedną z instalką 32-bit a drugą z 64-bit. klucz z tego co czytałem pasuje do obu wersjii.

Jeżeli Twoja płyta ma “wgrane” obie wersje to będzie wybór. Jest jeden key do obu wersji.

Nie posiadam plyty , mam jedynie naklejke na laptopie z kodem

Musisz na obecnej instalacji 64-bitowej podzielić wszystko przez dwa i system będzie 32-bitowy.

pytam sie serio…

Pobierz obraz płyty z neta i instaluj na swoim kluczu.

Więc pewnie Twój laptop ma taki bajer jak partycja recovery.

a wiec jezeli uzyje partycja recover co bede mial 32 bity ?:smiley: bo nie rozumiem do konca dzialania tej opcji

Tutaj Ci nie odpowiem, bo nie wiem co ta partycja zawiera o ile ją w ogóle masz. Partycja zawiera obraz systemu, ale w jakiej wersji to już sam musisz sprawdzić

Prawie na pewno nie. Musisz pobrać / pożyczyć płytę z 32 bitowym systemem i z niej dokonać instalacji.

Jeśli masz 4GB ram to pamiętaj że na 32 bitowym systemie Windows nie wykorzystasz jej w pełni.

Można wiedzieć dlaczego chcesz zmienić system 64 bitowy na 32?

Jeżeli po zakupie laptopa otrzymałeś system w wersji 64-bitowej (już zainstalowany), to taki zapewne znajduje się też na partycji recovery.

Co zrobić w tej sytuacji? Pożyczyć od kolegi płytę z Windows w wersji jaka Cię interesuje i zainstalować system na nowo. Z kopiami z internetu bywa różnie, żeby nie było tak, że płyta posiada jakieś dodatkowe oprogramowanie, które szpieguje. Warto szukać obrazów NIEMODYFIKOWANYCH z TechNet/MSDN - no chyba, że sam albo któryś ze znajomych posiada taką subskrypcję i istniałaby możliwość ściągnięcia z Internetu.

Może wystąpić problem z aktywacją, może być wymagana telefoniczna, aktualne numery do Microsoft można znaleźć tutaj: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Co do spraw instalacji, polecam:

format-systemu-win7-t483156.html#p3045204

problem-dotyczacy-instalacji-windowsa-t483253.html#p3045516

windows-odzyskanie-systemu-pliku-vhd-t483075.html#p3044595 (przeczytaj od “propozycja druga”)

Gdyby interesowała Cię zmiana układu dysku (np. utworzenie kolejnej partycji), to:

brak-dysku-nowym-laptopie-t477261.html?hilit=wolumin#p3010573

albo z poziomu instalatora (patrz wcześniejsze linki)

gdybyś chciał z poziomu instalatora zrobić większą ilość partycji i system nie pozwalał, to:

windows-innej-plyty-t477177.html?hilit=diskpart#p3009880