Zmiana Directx na Windows 7

Czy jest możliwość zmiany DirectX w Windows 7 na wersję 9.0c ?

Możesz doinstalować, nie musisz zmieniać.

Muszę, ponieważ moja Karta Graficzna nie obsługuje Directx 11. Da się usunąć dx 11 i zainstalować 9.0c ?

aichel15 , umiesz czytać ze zrozumieniem to co napisał semtex?

Spokojnie. Jeśli doinstaluje to dalej będe miał dx 11 i dx 9.0c. A chcę mieć tylko dx 9.0c.

Jeżeli coś źle rozumiem to przepraszam, i proszę o wytłumaczenie.

Jak chcesz mieć DX 9.0c to wróć do XPeka. Jak chcesz mieć Windows 7 doinstaluj brakujące biblioteki DX9.0c i po sprawie.

Nie ma możliwości odinstalowania DX11. Tak jak pisali poprzednicy - jak chcesz 9.0c, to wróć do xp, albo wymień kartę grafiki na taką, co obsługuje DX11…

Moja nie obsługuje DX 11 i jakoś jadę na 7 ;]

Wniosek:

Twoja karta nie musi obsługiwać DX 11, aby pracować na Windows 7 :slight_smile:

Ale dobrze mieć DX9.0c do starszych gier. Doinstalowany oddzielnie od Windowsa.

Widzę, że ile postów, tyle różnych wersji :-). Żeby była jasność (choć do mocno oświeconych pewnie nie zaliczam się :wink: ). W Windows 7 znajduje się zarówno aparat wykonawczy DX11 (kompatybilny z 10), jak i 9.0c (kompatybilny ze wszystkimi starszymi). Jedyne co można zrobić, to uaktualnić go (tak jak napisał semtex), bo 7 nie zawiera wszystkich dotychczasowych komponentów.

@Anathema - w Windows 7 nie ma DX 9.0c domyślnie - trzeba go ręcznie doinstalować.

DX 11 jest teoretycznie kompatybilny wstecz/rozwinięciem DX 10 - tego nie trzeba doinstalowywać akurat.

War_3_, mylisz się :slight_smile: Aparat wykonawczy jest, ale nie jest kompletny - stąd wymaga aktualizacji odpowiednich biblioyek, bo gierki lubią się wtedy “krzaczyć” :slight_smile: