Zmiana ekranu logowania

Witam, czy zmiana ekranu logowania, może jakość “rozwalić” system? Czytałem wiele komentarzy sugerujących, że właśnie zmienianie tego ekranu uszkadza system.

Zacznijmy od tego, że normalnie w Windows nie ma takiej opcji, by zmienić wygląd ekranu logowania.

Wszystkie programy, które coś takiego oferuję, ingerują w system, co w połączeniu z brakiem pełnej dokumentacji od Microsoftu może być przyczyną problemów. Może, ale nie musi, bo producenci starają się zrobić swoją robotę dobrze. :slight_smile:

W Vista\Windows 7 bym się nie czaił tylko zmieniał ,co do xp fakt czasem udało się uwalić system ale to bardziej przez zastosowanie starego, nie uaktualnianego programu do zmiany.

Dlaczego polecam zmianę w Vista\Windows 7 , warto zauważyć ze partnerzy OEM często zmieniają obraz ekranu logowania w systemie.

Akurat obrazek ms łaskawie “pozwolił” zmieniać w tych systemach i na dobrą sprawę, ogranicza się do “wsadzenia” odpowiedniej grafiki z odpowiednią nazwą w odpowiednie miejsce :wink:

PS. W Win7, do C:\Windows\System32\oobe\INFO\backgrounds wrzucamy plik backgroundDefault.jpg (wskazane: rozmiar max 256KB, rozdzielczość odpowiednia do roz. monitora). Do tego może być potrzebne “włączenie” takiej podmiany w rejestrze, HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background, wpis OEMBackground przestawiony na “1”.

Większość “sposobów” zmiany tej (i nie tylko tej) części systemu wiąże się z ingerencją w zawartość plików systemowych lub ich podmianą na przerobione już przez kogoś, a takie coś nie zawsze wychodzi “na zdrowie”. Dlatego należy się zabezpieczać przed “zabawą”, by później w miarę prosto dało się ewentualne niepowodzenie cofnąć sprzed nieudanej modyfikacji.

Ze swojego “doświadczenia” wiem, że w pewnych przypadkach system może “dziwnie” działać. Choćby taka Vista, w której “dla efektu” aplikowało się patch’a na motywy (by można było stosować własne i mieć przeźroczystość w zmaksymalizowanych oknach). Patch’owanie oczywiście zawsze działało… do czasu konkretnych aktualizacji systemu, które podmieniały zmodyfikowane pliki na nowe oryginały, po czym nawet systemowe skórkowanie nie chciało działać (z Visty robił się 98 i trzeba było trochę pokombinować…). Miałem tak ze 3-4 razy.

Dzięki za pomoc, tylko zapomniałem dodać w pierwszym poście, że zmieniłem ten ekran za pomocą Windows 7 Logon Background Changer.Czy to w miarę bezpieczny program? Czy polecacie jakiś lepsze?

To trochę dziwne bo kiedyś korzystałem z windows 2008 i skórki działały, od początku aż do końca triala.

@sadaj72, u mnie też działały, do czasu aż ms’owi zachciewało się aktualizować Viście pliki, które modyfikowałem poprzez VistaGlazz (wystarczyło, by aktualizacji został poddany jeden z bodaj trzech plików odpowiedzialnych za możliwości własnego skórkowania i wygląd się “rozkraczał”). Na szczęście “kombinowanie” kończyło się na znalezieniu aktualnej wersji wspomnianego patcher’a i ponowne przeprowadzenie modyfikacji (wespół z powrotnym wskazaniem stosowanego motywu). Sądzę, że takie “doznania” były spowodowane tym, że prócz tych głównych plików, odpowiedzialnych za stosowanie nieoryginalnych skórek, modyfikacji podlegał również domyślny motyw (przeźroczystość dla okien zmaksymalizowanych), przez co system nie mógł i jego wykorzystać po konkretnych aktualizacjach (stąd wygląd Win98).

Po kodzie źródłowym tego programu wnioskuję, że robi to samo co opisałem, czyli aktywuje opcję w rejestrze oraz wrzuca plik graficzny do podanej lokalizacji (pewnie również go “dostosowując” do wymagań). Innymi słowy program jest automatem tego co można zrobić ręcznie :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

ten program lub w wersji 2009 miał funkcje zmiany wyglądu logowania i innych zmian wizualnych