Zmiana wielkości partycji w windows 7

Siemka.

Mam Toshibe A300 z dyskiem 250 GB i trzema partycjami (C: 115GB, D: 116GB i trzecia pozostaje na wgraną vistę). Chciałbym jednak nieco pomniejszyć partycję systemową C (tak z 30 GB) i zarazem powiększyć o to D. Kiedyś można to było zrobić Particion Magic, ale niestety z tego co wiem, to chyba nie działa pod 7. Może mi ktoś pomóc?? =P~

Nie jestem zwolennikiem zmiany rozmiaru partcji, wolę partycjonować od zera.

Używa się pqmagic dla dos, więc nie powinno mieć znaczenia jaki windows tam masz.

Teoretycznie jest to możliwe. Zanim się zabierze do “kombinowania” warto zrobić kopie partycji systemowej programem Norton Ghost, Paragon Drive Backup lub Paragon Hard Disk Manager - jest wersja bootowalna z CD.

Ja bym najpierw zrobił defragmentacje, aby porozrzucane dane zostały przeniesione na początek partycji, a koniec był pusty. Informacja o defragmentacji powinna być wyświetlana graficznie, aby zobaczyć gdzie są dane… Następnie użył Partition Magic lub Paragon Hard Disk Manager do zmiany rozmiaru partycji. Kiedyś zrobiłem coś podobnego, ale to nie była partycja systemowa i się udało. Jednak ostatnio chciałem zrobić coś takiego na laptopie i się nie udało, ale pewnie dlatego że nie doprowadziłem do końca defragmentacji, przerwałem w połowie… Aktualnie tylko takie coś mi przychodzi do głowy, może inny mają lepsze pomysły… :slight_smile:

Wykonaj defragmentację wszystkich dysków, następnie pobierz darmowe narzędzie do partycjonowania GParted i działaj. Wielokrotnie zmieniałem rozmiar partycji za pomocą GParted i nigdy nie było problemów.

witam, może to ci pomoże

http://www.pcformat.pl/index.php/artyku … aty-danych

w siódemce jest tak samo

ja tak zrobiłem i jest ok

Windowsowe zarządzanie dyskami często nie potrafi zmienić rozmiaru.

Na pewno da się to zrobić przy użyciu Acronis Disk Director, ale jest to program płatny.

G Parted a pozatym partition magic 8 działa pod 7

a który jest łatwiejszy i efektywniejszy: partition magic czy Gparted??

Jaka jest szansa, że coś schrzanię (np pokasuje pliki systemowe, czy komp nie będzie odpalał)??

dodam jeszcze że na każdą partycję mam zapełnią po kilkadziesiąt giga i nie ma mowy o formacie podczas zmiany rozmiarów partycji

omega301: instrukcja dotyczy chyba tworzenia nowych partycji a nie dołączania do istniejącej

OT - kosz.