Zniknęła partycja, jak ją przywrócić?

Otóż po zainstalowaniu EASEUS Partition Master chciałem rozszerzyć partycję C kosztem partycji H (to ten sam dysk). Nagle monitor mrugnął, pojawił się blue screen na moment, a następnie zawiesił się komp (nie mogłem zrestartować go, musiałem odłączyć z prądu). Po ponownym włączeniu okazało się, że zniknęła mi partycja H (były na niej m.in. gry, zdjęcia, muzyka). Gdy próbuję przypisać jej literkę w zarządzaniu dyskami wyskakuje komunikat, że nie mogę ukończyć operacji, bo widok konsoli zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Co robić ? Ta partycja jest BARDZO ważna dla mnie.

Odzyskać ją z kopii zapasowej. Zakładam, że takie robisz ?

Niestety nie mam kopii partycji. Dodam też, że ten problem spowodowany jest użyciem EASEUS’a 32 bitowego na systemie 64 bitowym.

Dzisiaj ściągnąłem EASEUS Partition Master 64 bit i działa, lecz gdy próbuję przypisać literkę i zaakceptować zmian wyskakuje komunikat ,Mounting volume filed’’ i teraz jestem w kropce.

Co zrobić ?

Wersja EASEUS 9.2.2

Windows 7 64 bitowy

Nie! Twoje problemy są wynikiem użycia aplikacji do zmiany wielkości partycji na partycji z ważnymi danymi bez wcześniejszego zrobienia kopii bezpieczeństwa tych danych! KAŻDA aplikacja tego typu ostrzega przed możliwością utraty danych przy takich operacjach! Mam nadzieję, że odzyskasz swoje utracone pliki i niech Twoje problemy będą przestrogą dla innych…

:roll:

Ale dane nie zostały skasowane. One są na tej partycji ,ale nie umiem tej partycji ‘‘włączyć’’, aby była widoczna :frowning:

G Parted Działa z pod live cd i mi pomaga na wszystkie problemy z dyskiem

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html