Zwiększenie prędkości neostrady w trakcie trwania umowy

Witam. Mam pytanie do forumowiczów.

Wie ktoś może czy można zwiększyć prędkość neostrady w trakcie trwania umowy?

Przykładowo po roku dwuletniej umowy.

Np.: z 512kB/s na 1MB/s lub więcej.

Można bez problemów. Ale nie można później zejść na niższy.

Tylko czy to nie wiąże się z karą za zerwanie dotychczasowej umowy?

Nie. TPSA uznaje podwyższenie abonamentu ale nie pomniejszenie. Więcej informacji na błękitnej lini TP: 19393.

Czyli przykładowo płacisz:

Abonament 512:

przez pierwsze 3 miesiące: 1 zł

przez kolejne 21 miesięcy: 54,90 zł

I masz możliwość w trakcie umowy podwyższyć na:

Abonament 1024:

przez pierwsze 6 miesięcy: 49,90 zł

przez kolejne 18 miesięcy: 54,90 zł

(informacje pobrane ze strony: http://www.tp.pl

Jeszcze nie wiem czy nie wiąże się z tym podpisanie od nowa umowy (tj. znowu na 24 miesiące) ale dowiesz się o tym na 19393

Pozdrawiam

Ja bym była ostrożna z tym.Na początku grudnia zadzwonił do mnie pan z TP i zapytał czy jestem zainteresowana przedłużeniem umowy.Oczywiście powiedziałam,że tak.Zwiększyłam prędkość z 1mb na 2mb i jeszcze przed świętami mieli mi zwiększyć prędkość.Otrzymałam umowę do podpisania za kilka dni plus GPS i miał być też antywirus.Około 20.12 zadzwoniłam zapytać dlaczego jeszcze mi nie wzrosła prędkość i gdzie jest mój antywirus?Otrzymałam odpowiedź,że moja umowa kończy mi się 28.02 i od 01.03 będę miała zwiększoną prędkość,a antywirus przyjdzie na maila.

Zrobili mnie ewidentnie w konia,jutro będę pisała pismo z reklamacją.Dzisiaj jak im trochę na zwymyślałam,zaproponowali żeby takie coś napisać.Rozmowy podobno są nagrywane więc może uda mi się coś udowodnić.TP [-X [-X [-X

A wiecie jak z cenami?

Przykładowo teraz internet 2 MB jest chyba teraz tańszy niż wtedy 512kB/s.

Byłaby liczona wg. tej na dzień dzisiejszy czy jak była zawierana tamta umowa?

Kiedyś w TP mi mówili, że nie ma problemu.

Warunek był taki, że za wyższą prędkość nie zapłacę tyle ile chcieli gdy sie o to pytałem, a tyle, za ile taki wariant neostrady był wtedy, czyli ogólnie wychodziło drogo…