Zwiększenie zasięgu WiFi

Witam wszystkich!

Zdaję sobie sprawę, że internet jest pełen podobnych tematów, pełen rozwiązań itp. Niestety po przeczytaniu sporej części mam mętlik w głowie co i jak połączyć. Chodzi mi o zwiększenie zasięgu w moim domu, sytuacja ma się następująco. Livebox postawiony jest w domu oddalonym od mojego jakieś 15 metrów. W połowie mojego domu zasięg jest naprawdę dobry, lecz mój komputer(na drugim końcu domu) pokazuje 1 kreskę zasięgu na 5 możliwych. Chciałbym powiększyć ten zasięg, myślę, że jakieś 15 m więcej spokojnie wystarczy. W grę nie wchodzi otworzenie liveboxa(nie moja własność). Czytałem o Tp-Link WA500g, ale czy to jest najlepsze wyjście? Jeśli tak to co trzeba będzie zrobić? Budżet to jakieś 70 zł, jeśli warto to może być trochę więcej. Czy mógłby mi ktoś poradzić co zrobić?

Z góry dziękuję

max0211

PS Nie wiem jakie informacje mogą się przydać, służę pomocą w miarę możliwości :slight_smile:

Z twojego postu wynika, że tylko jeden komputer nie łapie zasięgu sieci wlan. Nie ma sensu zmieniać routera. Więc radzę ci zakup anteny przedłużającej zasięg tejże sieci. Antenę wystarczy podłączyć do twojej karty sieciowej. Sam dokonałem takiego zakupu i jestem z niego zadowolony. Ten sprzęt znalazłem na serwisie aukcyjnym allegro.pl.

Dodane 05.08.2013 (Pn) 19:31

Z twojego postu wynika, że tylko jeden komputer nie łapie zasięgu sieci wlan. Nie ma sensu zmieniać routera. Więc radzę ci zakup anteny przedłużającej zasięg tejże sieci. Antenę wystarczy podłączyć do twojej karty sieciowej. Sam dokonałem takiego zakupu i jestem z niego zadowolony. Ten sprzęt znalazłem na serwisie aukcyjnym allegro.pl.

Dzięki wielkie za odpowiedź, jednak skłaniałbym się w stronę zakupu jakiegoś routera. Podłączenie anteny do karty sieciowej raczej odpada, bo wolałbym nie otwierać Maka Mini. A na zasięgu w całym domu skorzystałby jeszcze jeden mój komputer, o którym nie wspomniałem. Jakbyś mógł poradzić co wybrać i czy na pewno to będzie hulało, byłbym bardzo wdzięczny. :slight_smile:

w jakiej cenie ten ruter chcesz?

Im mniej tym lepiej, maks 100zł.

polecam netgear n300, mysle ze uzywke do 100zł kupisz. Ja go mam mc i smiga fajnie , miałem model niżej, wyrzuciłem bo słaby ze hej :slight_smile:

I to na 100% pomoże? Jak go później podłączyć? Wywalić liveboxa czy je jakoś razem połączyć?