Brak połączeń sieciowych po downgrade z Win10 do Win7

Cześć wszystkim.

Postaram się opisać problem najlepiej jak mogę. Nie mogę połączyć się z siecią (do swojego routeru) w żaden sposób. Opiszę wszystko w punktach by było czytelniej :wink:

Ogólny zarys:

  • System: Win 7 Home Premium
  • Próbowałem normalnie kablem z sieciówki i również antenką wi-fi pod USB. Obie opcje są wykryte, sterowniki zainstalowe, cześci rozpoznane w Menadżerze Urządzeń.
  • Płyta główna: ASUS B85M-G
  • Router działa i połączenie z internetem za jego pomocą obecne. Sprawdzone na laptopie ‘obok’.
  • ipconfig nie pokazuje sieciówki w ogóle.
  • W połączeniach sieciowych obecne jest Połączenie Lokalne.

Oto czego próbowałem:

  • Troubleshooter wypluwa wiadomość: “problem ze sterownikiem karty polaczenie lokalne”
  • Reinstalacja sterowników do sieciówki, płyty głównej - z oficjalnej strony.
  • Sprawdzone wsio typu włączone IPv4, automatyczne pobieranie adresów, etc.

Czego się spodziewam:

  • Downgrade zrobił syf w sterownikach Windowsa i bez reinstalacji nie da rady.
  • Może potrzebne są starsze sterowniki (płytki z pudełka niestety nie ma), miało takie coś miejsce z moją starą kartą graficzną do (bardzo) starego lapka. Jeśli tak to skąd je zdobyć?

Przywrócić systemu do wcześniejszego punktu nie mogę. Przekopałem Google w poszukiwaniu rozwiązań i próbowałem rozwiązań do kilku podobnych problemów, nic nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: To jest właściwie problem koleżanki, dlatego nie mogę umieścić od razu wszelkich screenów z konsoli i ustawień w systemie.

PPS: Możliwe że coś pokręciłem z nazwami czy czymkolwiek, siedziałem nad tym całą noc szukając rozwiązania i nie miałem tego komputera fizycznie przed sobą ale dostarczę więcej informacji jeśli będzie taka potrzeba.

Jeśli uszkodziły się podstawowe usługi sieciowe to naprawa będzie skomplikowana. Możesz na początek puścić sfc /scannow.

Może zacznij od Winsocka:

netsh int ip reset reset.log hit

 

@Longhorn2009 - Dam znać jak właścicielka kompa zacznie znów na nim działać…

Jeśli chcesz próbować naprawiać to najpierw sprawdź czy dostajesz adresacje IP, najlepiej jakbyś podał w połączeniach sieciowych ręcznie wszystkie adresy (adres komputera, brame, DNS, maske).

Czyli info (komputera) z ipconfig wrzucić we właściwości IPv4?

Jak źle to rozumuję to przepraszam ale nigdy się aż tak w to nie zagłębiałem i jeśli to nie problem to czy przeprowadziłbyś mnie przez to krok po kroku? (Instrukcję przekażę dalej)

EDIT: W sumie to raczej na pewno źle to zrozumiałem bo teraz tylko patrzę na swoje i błądzę przez to :stuck_out_tongue:

Głupio mi, że tak na ślepo zadaje pytania bo póki co nie mam dostępu do tego komputera ale po prostu chcę jak najwięcej informacji czego szukać, co sprawdzić, o co spytać jak już będę go miał.

EDIT: Czyli jeszcze, jeśli możecie, podajcie wsio co i gdzie sprawdzić bym mógł Wam zapodać pełny ‘raport’ :slight_smile:

Znając adres routera możesz go wpisać jako bramę, DNS możesz podać z puli google, opendns czy operatora internetu. IP możesz wpisać jako kolejny lub troche większy adres od IP routera, np. 192.168.0.3 gdy router ma 192.168.0.1. Wszystko w ustawieniach karty sieciowej http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html