Problem z iplex.pl RESET KOMPA

Witam.

U mojej koleżanki występuje taki problem, mianowicie nie da się otworzyć filmu na stronie http://www.iplex.pl.

Mozilla generuje błąd i się wyłącza, IE resetuje kartę i raportuje o błędzie, Opera resetuje komputer (w tym konkretnym przypadku, jak idzie o operę to na innych stronach po chwili pracy też wyłącza komputer, odnoszę wrażenie że sedno tkwi kiedy napotyka treści we flashu). Podobnie jest z programem Allplayer też w momencie próby obejrzenie filmu na iplex program się wyłącza.

Wirusów nie znalazłem.

System jest nowy - przeinstalowałem go, problem występował tak na starym systemie jak i obecnie nowym.

poniżej wklejam LOG z OTL.

jeżeli ktoś się orientuje jaka może być przyczyna proszę o pomoc.

http://www.wklejto.pl/90587

http://www.wklejto.pl/90588

Od kiedy tak masz?

Ja mam identycznie od czwartku, wszystko tak samo jak piszesz (padają wszystkie przeglądarki oraz allplayer gdy film zaczyna się buforować) , poza Operą która się wysypuje ale kompa nie rusza :slight_smile:

Robiłem formata z innego powodu,ale po formacie jeszcze iplex działał a następnego dnia przestał

Widzę że identyczny system XP, ale pomysłu nie mam, na laptopie z Vistą i na tym samym necie wszystko działa

Tak jak u Ciebie od czwartku się zaczęło.

Na innym kompie z takim samym systemem wszystko hula.

Między środkiem nocy gdy działało a dniem następnym nic kompletnie nie aktualizowało się, nic nie instalowałem i nic nie zmieniałem, nawet na kompie nic nie robiłem, dlatego nie rozumiem tego, myślałem ze to coś tylko u mnie

Całe oprogramowanie jakie mam, miałem wcześniej od dłuższego czasu dokładnie to samo (poza Avast 6, to nowość) wszelkie ustawienia również

Najbardziej mnie niepokoi jednak to że ów problem występował na starym systemie, ale niestety tak również na nowym.

Pociesza mnie tylko że formatowałem partycje C.

Spróbuj wyłączyć Vividas Player Plugin…Narzędzia-Zarządzaj dodatkami. http://www.iplex.pl działa prawidłowo.

Może jednak to ich błąd? występujący na XPku w określonej konfiguracji sprzętowej? Trzeba by do nich skrobnąć maila?

Od wtyczek i dodatków zacząłem. Nie pomogło. Poza tym podkreślam iż problem dotyczy wszystkich przeglądarek w systemie MOZILLI, IE, OPERY, oraz Allplayera.

Co do konfiguracji sprzętu nie wydaje mi się, bowiem na jednym kompie mam niemal identyczną, a problem nie występuje.

carlorf , przejrzałem twoje logi i nic tam nie widzę.

Ale to że ten błąd obejmuje zarówno wszystkie przeglądarki jak i ALLPlayera to bardzo podejrzana sprawa, ja mam win xp pro sp3 i ALLa i jest ok (choć tych oryginalnych wtyczek iplexa w przeglądarkach nie instalowałem ale nic dziwnego mi się nie dzieje).

Może antywirus lub firewall ci zaczął blokować (choć nie wiem czemu by tak nagle mógł zablokować).

Albo może pobrały się wam jakieś automatyczne aktualizacje windowsa które spowodowały ten błąd.

Wątpię, jako ze mam ten sam problem to powiem że próbowałem bez antywira i bez zapory, z i bez SP3, próbowałem w trybie awaryjnym z obsługa sieci i też nic, na Allplayer instalowanym i USB, próbowałem Google Chrome, SrWare Iron, Opery, Safari, Firefoxa, Internet Explorera zarówno USB jak i instalowanych (z dodatkiem vividas), a nawet po drugim formacie na absolutnie świeżutkich i nieaktualizowanych ustawieniach, wirusów nie ma, czyszczenie rejestru przerabiałem, naprawę systemu z płyty również i nadal nic :stuck_out_tongue:

Dlatego ciekawi mnie ten sam przypadek u kogoś innego

@carlorf

Jakbyś przypadkiem coś wykombinował, daj znać :slight_smile:

Może ktoś się doczyta.

wklejam błąd który wyświetla Mozilla

Add-ons: player@vividas.com:4.1.0,{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}:3.6.13

BuildID: 20101203075014

CrashTime: 1298920449

EMCheckCompatibility: true

FramePoisonBase: 00000000f0de0000

FramePoisonSize: 65536

InstallTime: 1298770984

ProductName: Firefox

ReleaseChannel: release

SecondsSinceLastCrash: 80601

StartupTime: 1298920356

Theme: classic/1.0

Throttleable: 1

URL: http://www.iplex.pl/filmy/odyseusz-i-wyspa-mgiel,1598

Vendor: Mozilla

Version: 3.6.13

@carlorf

Zobacz na komentarze DP pod Allplayerem - komuś nie działa, widzę że używa również XP (trzeci przypadek, chyba że to ty) :stuck_out_tongue:

Wysłałem maila do Iplexa, zobaczymy

A czy nie łączycie się przypadkiem z zagranicy albo korzystacie z jakiegoś zagranicznego lub anonimizującego proxy?

Bo iplex działa tylko na terytorium polski a za granicą nie działa (nie będzie też działało jeśli ktoś jest w Polsce ale korzysta z zagranicznego proxy).

Ja nie, choć przyznaję miewałem z tym problemy swego czasu na stronie TVP, niepolskie IP nie powinno chyba wywalać przeglądarek?? Tylko komunikat??

Poza tym laptop z vistą na wifi z rutera jak pisałem wyżej działa a ma to samo IP

Edit:

Na Iplex info o pracach naprawczych dziś miedzy północą a 2 w nocy, więc może poprawiają?

Wygląda na jakiś problem z buforowaniem reklam.

Sprawdziłem w Operze i plik stronicowania przyrósł +2GB. (win7)

Na XP wciąż mam problem.

Tak, nadal jest problem choć pół nocy Iplex był niedostępny coś naprawiali

Faktycznie zapomniałem że lecą najpierw reklamy, z tym że nie mam blokowanych reklam w systemie jakimś Admuncherem itp a i na przeglądarkach wyłączone ich blokowanie na Iplex

Ja bym szukał przyczyny gdzieś lokalnie bo jest mało prawdopodobne aby błąd na serwerze powodował takie dziwne objawy.

Poza tym działa u wielu ludzi na podobnej konfiguracji do waszej w tym samym czasie co wam nie działa.

To raczej jakiś błąd w systemie powodujący wysypywanie się wtyczki iplexa (ALLPlayer też z niej korzysta).

Zainstalowana stara nieaktualna wtyczka mogłaby powodować takie objawy ale to też nie za bardzo pasuje bo ALLPlayer korzysta z własnej kopii tej wtyczki w swoim folderze.

Błąd instalacji IE też odpada bo by się sypało tylko w IE oraz w ALLu który używa silnika IE do obsługi iplexa.

Czyli pozostaje błąd w systemie lub w sterownikach.

Mam ten sam problem od wczoraj. Zainstalowałem AVASTA a ten namówił mnie na GOOGLE CHROME. Nowa przeglądarka podała mi że to problem Vividas Player Plugin ale nie wyłączyła się (jest stabilniejsza od Firefoxa tak na marginesie).

Od wczoraj walczę z problemem. Działał mi Iplex w poniedziałek, a wczoraj coś się zrobiło. All player też się wyłącza.

Próbowałem już wszystkiego, wirusów nie mam, przywróciłem konfigurację sprzed 2 miesięcy, na nowo instalowałem pluginy i samą przeglądarkę, nic nie pomogło. Na laptoku po Wifi chodzi i jest OK, z tym że jest tam goły sytem bez dodatków, bo lapek już leciwy.

A może ktoś z Was tak jak ja wysłał PITa drogą elektroniczną, dziwnie mi się wtedy zawiesił komp, a po tej pracy zapragnąłem obejrzeć Karny batalion no i ZONK!

Winda ma zakazany update nic po za tym nie instalowałem.

O co więc tutaj chodzi, czyżby to coś w stylu ataku DDN?

Witaj w klubie :wink:

Na razie nie ma rozwiązania ani nawet porządnej i właściwej i trafnej diagnozy, same spekulacje - mailowałem do Iplex na razie cisza (2 doby), dlatego proponuję nękać ich każdy osobno

Pisałem do nich o 2 mi znanych przypadkach ale widzę jest więcej (i dobrze, większa szansa na poprawę)

Na świeżym systemie nie miałem jeszcze Avasta i problem był, więc to nie on :wink:

A może wprowadzili jakieś ograniczenie dotyczące oryginalności systemu Windows?